Як і будь-який продукт, готовий корм має свої «за» і «проти». Його не можна купувати просто так, за порадою сусідки, тому що сподобалася упаковка або ви бачили щасливого цуценя в рекламному ролику.
Годування собаки сухим кормом повинно бути продуманим, з чітким дотриманням норм і постійним контролем за станом тварини. Ваш мопс або шпіц активний і життєрадісний? Його шерсть блищить, а очі чисті і ясні? Він не товстий і не худий? Позитивні відповіді на всі ці питання - результат правильно обраного сухого корму, ось тут його можна купити по найкращій вартості.
З чого роблять сухий корм?
Склад сухого корму не є секретом і завжди вказано на упаковці. Причому всі інгредієнти перераховуються у напрямку зниження. Очолюють цей список найчастіше м'ясні продукти. Перед тим як потрапити в корм вони повністю позбавляються вологи і подрібнюються.
Далі - жири, інші джерела білка, злаки, овочі, мінеральні речовини і різні корисні добавки. Начебто все дуже пристойно.
Ось тільки красивих шматків свіжого м'яса, як в рекламі, в сухому кормі немає. Замість них використовують субпродукти, нутрощі, шкуру і кістки тварини. А в кормах економ-класу - кістки, кров і навіть роги, копита і дзьоб. Так само йде справа з рослинними компонентами. Так, зазначений в складі деяких кормів буряковий жом або суха пульпа цукрового буряка не що інше, як продукти її переробки.
Злякалися? Даремно! Вищезазначена пульпа багата кальцієм, а кісткову муку радили додавати в їжу собакам задовго до того, як придумали сухі корми. Головне щоб всі складові продукту були якісні, а вміст консервантів і смакових добавок - мінімально. Тільки в цьому випадку годування собаки сухим кормом буде безпечним і корисним.
Плюси і мінуси готових кормів
Природно, головний плюс готового корму - зручність використання. Його легко взяти в дорогу, він не псується в холод і спеку.
Годування собаки сухим кормом скасовує необхідність прораховувати пропорції білків, жирів і вуглеводів. Все оптимізували виробники. Можна заощадити і на вітамінах. Якісний корм вже їх містить. А також, він ніколи не стане причиною зараження песика гельмінтами або переносником небезпечних інфекцій.
Ненатуральність і присутність хімії - безумовний мінус готових кормів. На жаль, але навіть найсучасніші технології не в змозі зберегти його складові та їх корисні властивості. А природні вітаміни завжди краще синтетичних.
Крім того, Ви ні як не впізнаєте яку саме сировину використано для виробництва корму. Чи немає там зіпсованого м'яса або згірклих жирів. Цим часто грішать виробники, для яких корми для тварин не є основним видом діяльності, а служать лише засобом мінімізації втрат сировини.
Важливі моменти
Отже, після деяких сумнівів ви твердо вирішили вибрати годування собаки сухим кормом. У такому випадку важливо дотримуватися таких правил:
- Баланс - перш за все! Вибирайте корм максимально відповідає розміру (для дрібних порід), віком (щеня, юніор, доросла чи старіюча собака), фізичному стану (вагітна, хвора і ін.), породі і активності собаки.
- Дотримуйтеся норми годування. Розраховані виробниками, вони завжди вказані на упаковці з кормом, але головний критерій - кондиція собаки. Ваш тойчик чи пекінес не повинен бути товстим або худим.
- Уважно стежте за реакцією собаки на корм. Пронос і запор, сльозоточивість і свербіж, втрата апетиту - говорять про те, що він не підходить Вашому улюбленцю.
- Ніколи не міняйте корм без гострої необхідності. Одноманітне, збалансоване харчування - благо для собаки, а часті зміни корму - стрес. Виникла необхідність поміняти корм - робіть це поступово.
- Слідкуйте, щоб собака досить пила. Свіжа і чиста вода - обов'язкове доповнення до сухого корму.
- Не можна змішувати сухий корм з натуральними продуктами. В крайньому випадку, можна дати окремо кілька натуральної їжі через 10-12 годин після вживання корму.