Перевагами такого покриття вважаються також привабливість дизайну, колірної гами та текстур, що імітують природні матеріали. Завітайте до інтернет-магазину https://100metrov.com.ua, саме тут по найкращій вартості пропонується широкий асортимент цього та інших будівельно-оздоблювальних матеріалів найвищої якості.
Лінолеум випускають в рулонах різної ширини, щоб спростити укладання в нестандартних приміщеннях. Провідні бренди пропонують покупцям величезну кількість варіантів декору лінолеуму, які задовольнять навіть найвишуканіший смак.
Однак матеріали, з яких виготовляються настили, часто викликають підозри про токсичність лінолеуму. У цій статті спробуємо розібратися про шкідливість лінолеуму, докладніше вивчивши кожен міф.
Токсічность матеріалів покриття
Існує два основних види настилів - натуральний і синтетичний. Перший вид покриттів виготовляється з природних матеріалів: деревної смоли, борошна, кори, з масла льону, вапняку і натуральних фарб. Ці речовини не виділяють токсини і не становлять небезпеки. Покриття використовуються в приміщеннях, де відсутність токсинів є важливим критерієм. Такі настили укладають в медичних закладах і в харчовій промисловості.
До складу синтетичного лінолеуму входить поліуретан, яким покривають верхній захисний шар. Речовина не виділяє в повітря ніяких шкідливих випарів. Далі йде прозорий шар зносу, що запобігає стирання поверхні і малюнка, який нанесений на декоративний шар. Підсилює міцність лінолеуму скловолоконний шар, який не містить летючих речовин. Під цим шаром розташована основа і стабілізуючий шар, що контактує з підлогою.
Залежно від призначення покриття основа виготовляється зі спіненого ПВХ, повсті, джуту або гуми. Незважаючи поширені твердження, ці матеріали не викликають отруєння і не провокують алергію. Кожне випущений виріб супроводжується гігієнічним сертифікатом, в якому виробник підтверджує відсутність токсинів і шкідливих запахів. Саме тому рекомендується купувати якісні вироби перевірених марок.
Відсутність міцності, розтягування і розриви
Сучасні якісні покриття, придбані у відомого виробника, виготовляються за технологіями, що відрізняються від старих. До складу лінолеуму тепер входить армуючий матеріал - скловолокно. Цей підсилює міцність шарів, запобігає розтягненню і розриву покриття.
Щоб уникнути пошкоджень, варто правильно підбирати лінолеум. Для комерційних і навчальних закладів не підходить покриття побутового типу, міцність якого не розрахована на великі навантаження.
Холодний лінолеум
Одна з легенд про лінолеумі - це холодні настили, по яким небезпечно пересуватися без взуття. Перевірені виробники випускають ПВХ-покриття, що мають хороші теплоізоляційні властивості. Завдяки тому, що склад лінолеуму містить теплу основу, в приміщенні зберігається затишна атмосфера. Поверхня таких настилів тепла, дозволяє комфортно пересуватися по підлозі і сидіти на покритті. Лінолеум, який відповідає стандартам якості, безпечно використовувати в дитячих садах і кімнатах.
Гниття настилів, утворення цвілі і грибка
Ще одна поширена помилка про шкоду лінолеуму - поява цвілі і грибка через вологість.
Синтетичні волокна не схильні до гниття, тому що не містять органіки. Для підвищення опору волозі лінолеум покривають захисним шаром. Місця з високою вологістю - кухня, ресторани, кафе і медустанови - оформляються комерційним лінолеумом з посиленою вологостійкістю. Якісне покриття не пропускає воду, завдяки чому підставу підлоги під лінолеумом залишається сухим і не утворює грибок.
Ковзання і ризик травм
Слизька поверхня ПВХ-настилів - побоювання про шкоду лінолеуму, зміцнилися кілька років тому. Якщо приміщення вологе і необхідно безпечне покриття, то слід підбирати комерційний лінолеум із захистом від ковзання. Або спеціальні види настилів, які виробляються з шорсткою поверхнею.
Побутові настили в такому випадку не підходять. Більшість проблем з лінолеумом виникають через неправильний вибір і використання покриття не за призначенням, що призводить до додаткових витрат.