Однак не варто забувати, що народження дитини в зрілому віці пов'язане з певними ризиками для матері. Розберемося, на що буде потрібно звернути увагу пацієнткам, які намагаються завагітніти і народити після 40. А тим часом на сайті czr.com.ua ви дізнаєтесь, що означають затримка місячних білі виділення, а також про інші перші ознаки вагітності.
Можливі ускладнення
Пізня вагітність може привести до наступних ускладнень:
- Можливість викидня. За статистикою, таке ускладнення у пацієнток старше 40 зустрічається практично на 33% частіше, ніж у більш молодих жінок.
- Генетичні порушення в розвитку плода. Через природне старіння яйцеклітин можливі відхилення в розвитку ембріона.
- Загострення хронічних хвороб. У жінок зрілого віку нерідко є ряд хронічних захворювань, які можуть загостритися під час вагітності.
- Патології плаценти. Значно зростає ризик плацентарної недостатності або передчасного відшарування плаценти.
- Гестаційний діабет. На відміну від цукрового діабету першого і другого типу, така патологія розвивається під час вагітності і несе великої шкоди здоров'ю жінки і дитини. Після сорока ризик розвитку захворювання в кілька разів вище, ніж у пацієнток до тридцяти.
Як підготуватися до вагітності
Для того щоб уникнути можливих ускладнень, варто приділити велику увагу плануванню і веденню вагітності. Рекомендовані наступні заходи:
- Консультація лікаря-гінеколога. Особливу увагу приділіть пошуку необхідного фахівця. Вибирайте лікаря з великим досвідом у веденні пізніх і ускладнених вагітностей.
- Обстеження. Після консультації та збору анамнезу гінеколог призначить вам список необхідних діагностичних процедур і аналізів. Не варто нехтувати такими заходами і відмовлятися від їх проходження. Так як завдяки отриманим результатам лікар зможе виявити можливі ускладнення під час вагітності та в разі необхідності призначить лікування.
- Нормалізація харчування і режиму дня. Постарайтеся стежити за своїм раціоном, виключіть стреси і стежте за режимом сну. Також відмовтеся від шкідливих звичок, це допоможе уникнути ускладнень і ризиків під час вагітності.
- Прийом вітамінних комплексів. Якщо лікар пропише вам додаткові вітамінні комплекси, не забувайте приймати їх в потрібній кількості.
Особливості ведення вагітності після 40 років
Вагітній жінці в зрілому віці потрібна підвищена увага, так як ризик ускладнень досить високий, необхідний регулярний моніторинг за станом плоду і своєчасне виявлення будь-яких відхилень у його розвитку.
Крім регулярного прийому у акушера-гінеколога, пацієнтці будуть потрібні наступні консультації і дослідження:
- Консультація гемостазіолога.
- Консультація генетика.
- УЗД плоду.
- УЗД молочних залоз.
- УЗД щитовидки.
- УЗД нирок.
- Пренатальні скрининги різних триместрів.
- Загальний аналіз крові.
- Загальний аналіз сечі.
- Біохімічний аналіз крові.
- Визначення групи крові і резус-фактора.
- Гемостазіограмма + Д-димер.
- Глюкозотолерантний тест.
- TORCH-комплекс.
- Гормональні дослідження.
- Цитологічне дослідження зіскрібка з екто / ендоцервіксу.
- Аналіз на ВІЛ, антитіла до бліда трепонема, поверхневий антиген вірусу гепатиту В і антитіла до вірусу гепатиту С.
- Бактеріальний посів сечі / цервікального каналу.