Подушка - необхідний аксесуар для повноцінного сну, як матрац і постільні приналежності. Від неї залежить, чи зможе організм вночі відпочити, чи м'язи шийного відділу хребта розслабляться, чи буде належний приплив крові до мозку. Тому вибирати цей предмет необхідно з великою уважністю і обережності.
З огляду на велике розмаїття асортименту, треба виділити ті параметри, за якими варто робити свій вибір. До них відносять форму, висоту, жорсткість, тип наповнювача. Для кожного з членів сім'ї подушки можуть бути абсолютно різними, адже індивідуальні особливості людини диктують свої умови. Обов'язково потрібно враховувати, вік, позу під час сну, ширину плеча, схильність до алергій. Правильно підібрана якісна і красива подушка порадує вас не один місяць.
Поза сну - це важливо
Те, в якій позі ви спите, скаже багато про висоту необхідного виробу. Вибір потрібно засновувати на наступному:
- сплячим на боці необхідний високий варіант. Висота подушки повинна бути дорівнює довжині плеча, щоб шия мала надійну підтримку на необхідному рівні;
- відпочиваючим на спині потрібно м'який і невисокий атрибут середньої жорсткості;
- люблячим спати на животі потрібен найтонший різновид цього спального аксесуара, без виступаючих деталей.
Тим, хто спить в різних позах, перевертаючись уві сні по кілька разів, варто вибрати для себе невисокий м'який варіант, який можна буде підлаштовувати в процесі.
На що звернути увагу при виборі
Перед тим як купити товар, обов'язково зверніть увагу на такі нюанси:
- Жорсткість. Раніше вважалося так: чим м'якше перина і подушка, тим краще і комфортніше буде відпочинок. Але вже давно доведено, що занадто м'які вироби можуть бути причинами головного болю і млявості зранку. Підтримка м'язів - головне завдання подушки, пам'ятайте про це.
- Форма. Стандартними вважають квадратні і прямокутні форми. Вони зручні, допомагають приймати потрібне положення тіла під час сну. Також для них нескладно підібрати наволочку необхідного розміру. Існують і інші форми виробів під голову. Це валики, бананка, метелики, круглі і інші варіанти. Але вони призначені не для тривалого сну, а для короткочасної підтримки голови під час нетривалого відпочинку.
- Розміри. Найбільш ходовими вважаються 50х70, 40х70, 50х50, 60х60 см. Дитячі - це 30х40 і 40х40 см. Для них нескладно підбирати наволочки, яких виробники пропонують велику кількість на будь-який смак.
Врахуйте нюанс: якщо ви хочете нестандартну подушку, то, швидше за все, наволочку доведеться замовляти окремо.
Типи наповнювачів
Сучасні виробники текстильних речей для спалень пропонують два види наповнювачів для подушок - натуральні і синтетичні. До найбільш популярних відносять:
- Пух перо. Теплозберігаючий, повітропроникний, матеріал, для якого беруть пір'я водоплавних птахів. На жаль, він вимагає постійного догляду і регулярного чищення, інакше в ньому заводяться пилові кліщі. А це загрожує алергікам нападами кашлю, почервонінням і висипаннями на шкірі.
- Шерсть вівці. Корисна тим, у кого є проблеми з опорно-руховим апаратом. Зігріває і вбирає вологу. Але вона не відрізняється довговічністю, теж може викликати алергічну реакцію.
- Синтепон. Дешевий синтетичний матеріал, який можна прати в машинці, швидко сідає, гарний «гостьовий» варіант.
- Холлофайбер. Більш якісний поліестер, волокна якого скручені в кульки. Він довговічний, не злежується.
- Силікон. Легкий і пружний, досить довговічний матеріал. Він має властивість швидко приймати необхідну форму.
- Віскоеластик. Відмінний варіант. Він прекрасною підтримує голову, пропускає повітря, теплий, але коштує недешево. Догляд за ним повинен бути делікатним.
Яку подушку обрати, вирішуєте ви. У залежності від моделі доведеться звикати, але згодом ваш організм скаже спасибі за обновку і порадує чудовим настроєм на весь день.