Дизайнер інтер'єрів професія творча та цікава. Вона вимагає від професіонала повної віддачі та відчуття бажання клієнта, навіть коли він сам того не може пояснити. Щоб шлях у кар'єрному зростанні був легшим, зверніть увагу на наступні пункти, прочитавши їх ви витратите 5 хвилин, але користі здобудете на все життя.
Необхідні навички
Дизайнер не тільки придумує, як скомпонувати всі речі гарно між собою, ще він має бути психологом, аби зрозуміти й відчути клієнта, втілити його бажання в реальність. Без комунікативних навичок теж ніяк. Потрібно навчитися доступно пояснювати, показувати, зацікавлювати, описувати дизайн, щоб замовник розумів, на що він погоджується і вчасно міг додати свої корективи.
Також знати основи сантехніки, електрики, аби бути універсальним спеціалістом, розуміти та продумувати всі тонкощі роботи.
Топ 6 порад для початківців
Робота над новим проєктом приносить задоволення, коли все йде за планом. Але так трапляється не завжди, часто в кінцевому результаті бачимо не те, що хотілося. І це нормально! Так, робити помилки й знаходити з них вихід — це норма, цей процес називається набуття досвіду.
-
Не потрібно робити дизайн інтер'єру заради того, щоб придумати щось своє і цим виразити власну суть. У першу чергу дизайн має розв'язати проблему, створити саме комфортне, а потім оригінальне приміщення для замовника. Обов'язково потрібно прочитати книги про цей напрямок і вивчити його історію, далеко ходити не треба, читати можна онлайн через власний Macbook.
-
Плагіат. Тут ніби то все і сказано, але вдумайтеся. Вкрасти чужу ідею і придумати свою на основі асоціацій з уже втіленої, це різні речі. Для більш глибокого розуміння попереднього речення потрібно прочитати книгу «Кради як митець», автор Остін Клеон.
-
Перевіряйте свої креслення, картинка для замовника, а от накреслене на пепері — основа вашої роботи. Краще кілька разів перевірити себе, ніж помилитися в процесі, а від цього ніхто не застрахований.
-
Рука на пульсі. Завжди слідкуйте за новинками, читайте свіжі статті та черпайте з них нову цікаву інформацію. Підпишіться на інтернет-видання і кожного ранку переглядайте їх, усе цікаве зберігайте.
-
Не бійтеся починати з малого. Для того щоб стати успішним спеціалістом своєї справи, потрібно набратися досвіду у професіоналів. І це не буде принизливо, коли ви влаштовуєтесь до когось помічником. Так набудете необхідні навички, познайомитесь з цікавими людьми.