Час заміни старого моторного масла на нове визначається регламентом автовиробника і загальним станом рідини, що використовується для змащення.
Заміну масла можна замовити на сайті atl.ua.
Періодичність заміни
Кожен автомобіль має технічну документацію, в якій відображаються всі значущі моменти. Якщо машина нещодавно зійшла з конвеєра, і ви є її першим власником, то важливо пам’ятати про період обкатки. У цей час відбувається притирання деталей, і в технологічні рідини можуть потрапляти металева стружка або інші забруднювачі. У середньому для обкатки слід проїхати 2–2,5 тисячі кілометрів. Після цього потрібна заміна масла. Подальша періодичність заливання нового змащуючого складу становить 10–15 тис. км. Проте в ряді випадків зазначені показники можуть зменшуватися. До основних причин такого зменшення відносять наступні.
- Загальний стан силового агрегату. Чим більше термін служби, знос двигуна, тим частіше буде потрібно заміняти змащувальну рідину.
- Агресивна манера водіння.
- Постійне переміщення по місту з частими стояннями в корках;
- Невисока якість моторного масла і палива, що заливається.
- Важкі умови експлуатації. До них відносять постійну їзду з причепом, транспортування важких вантажів.
Вибір якісного моторного масла
Нині на прилавках магазинів можна знайти величезну кількість різних видів моторних масел. Щоб не заплутатися в цьому різноманітті і правильно вибрати якісну продукцію, необхідно пам’ятати, що змащувальний матеріал для автомобіля ділять на три основні види.
- Синтетичне масло. Цей вид користується найбільшою популярністю, тому що підходить для більшості легкових машин і має гарну в’язкість.
- Мінеральне масло. Даний вид призначений для старих двигунів і для машин з великим пробігом.
- Напівсинтетичне масло. Такий вид так само застосовують для машин з великим пробігом або в тих випадках, коли синтетичні види використовувати не можна.
Кілька порад наостанок
Хоча заміна моторного масла не вважається дуже складним процесом, однак вона має свої тонкощі. Досвідчені автомеханіки рекомендують наступне.
- Не економте на фільтрах. Тільки якісні вироби забезпечать належний рівень захисту;
- Не захоплюйтеся присадками. Сучасні моторні масла вже містять збалансований пакет потрібних компонентів, і введення додаткових може призвести до несподіваних результатів;
- Регулярно контролюйте рівень змащувальної рідини. Нестача моторного масла призводить до швидкого зносу деталей.
- При переливі зайве масло видаляйте. Адже його надлишки потраплятимуть в систему вентиляції картера, циліндри та ін., а це може стати причиною дорогого ремонту.
- Не захоплюйтеся експрес-замінами. У цьому випадку в моторі залишається набагато більше відпрацьованого масла, ніж при традиційному зливі.