Насправді — це усвідомлення проблеми, осмислення її та спроби вирватися з чіпких рук «зеленого змія». Дуже важлива підтримка близьких і фахівців, які пропонують чіткі кроки для виходу зі скрутної життєвої ситуації.
Які методики використовуються реабілітаційними центрами
Головний принцип більшості центрів, в тому числі «Моноліт» https://narkotiknet.com/lechenie-alcogolizma/, - індивідуальний підхід до кожного пацієнта. По-іншому впоратися з залежністю неможливо, адже як немає однакових людей, так і не існує стандартного вирішення їхніх проблем. Щоб прийти до одужання, вкрай важливо прийняття самим пацієнтом свого стану і усвідомлене проходження лікування.
Застосовуються багато методик і програм, але найкраще себе зарекомендувала «12 кроків», курс якої включає:
- психологічну підтримку;
- подолання причин, які змушують залежного вживати алкоголь;
- ресоціалізацію;
- роботу в групі взаємодопомоги;
- проходження програми «12 кроків», розробленої в Міннесоті.
Після завершення проходження курсу реабілітації осіб абсолютно готовий до нової, тверезого життя. Його соціалізація не проблема, навіть якщо він потрапляє в ті ж умови, які були раніше.
Як відбувається реабілітація в центрі
Центри допомоги алкозалежним працюють за певним алгоритмом, з варіативним зміною методик в залежності від стану пацієнта. Насамперед проводиться медикаментозна очищення. Цей етап, мабуть, самий складний і болісний. Далі ведеться боротьба з запійним синдромом і зменшення тяги до алкоголю.
Наступний важливий етап — формування довірчих відносин з куратором і створення необхідного для реабілітації морального настрою. Після цього проводиться робота з психологом, що допомагає створити стійку мотивацію. Фахівці також готують людини до здорового способу життя.
Умови в реабілітаційних центрах створені максимально комфортні, тобто залежному не доведеться хвилюватися ні про що інше, а зосередитися виключно на позбавленні від проблеми. Причому дідівські методи з примусом, жорсткими заходами ізоляції і тому подібні сьогодні не застосовуються. По крайней мере, в поважаючих себе реабілітаційних клініках.
Допомога потрібна і близьким
Ще одне важливе питання, який часто не береться, - допомога близьким. Ті, у кого в родині був алкозалежних, добре знають, як складно буває сім'ї. Нормальний психологічний стан близьких - це один з етапів одужання алкоголіка. А спілкування зі своїм рідним людиною, який мучив і катував своїми проблемами, - то ще випробування. Тому фахівці реабілітаційних центрів також приділяють увагу найближчим родичам. Психолог в тому числі зможе оздоровити відносини і відкрити можливості нормального, тверезого спілкування без докорів і нарікань.