Невролог - це лікар, який займається діагностикою, лікуванням та проведенням профілактичних заходів у захворюваннях центральної та периферійної нервової системи. Також до сфери їхньої компетенції входить терапія деяких патологій опорно-рухового апарату.
Що лікує невролог?
Вам знадобиться консультація невролога, якщо ви мучитесь головним болем, остеохондрозом, запаленням нервових волокон та іншими хворобами. Також до такого спеціаліста звертаються при:
- інсультах;
- лікуванні епілепсії;
- хворобах Паркінсона та Альцгеймера;
- безсонні та порушеннях нормального сну;
- підвищеному або зниженому артеріальному тиску.
Лікар-невролог може вести випадки розладів, пов’язаних з генетичними порушеннями, які могли бути спровоковані недостатністю повітря у плода при вагітності та іншими ускладненнями при вагітності та пологах.
Коли необхідне звернення до невролога?
Необхідно записатись на консультацію цього спеціаліста, якщо:
- у вас спостерігаються часті головні болі, особливо якщо вони з’являються миттєво і звичайні препарати не допомагають;
- виникають головокружіння, втрати свідомості або стани перед втратою свідомості;
- є больові відчуття в різних частинах тіла або у всьому тілі відразу;
- є слабкість м’язів;
- порушується сон, вимова, знижується уважність та показники пам’яті;
- порушується загальна координація рухів та хода стає хиткою;
- виникають неконтрольовані рухи кінцівками.
Якщо буде необхідно, то в Приватний медичному центрі в Івано-Франківську клініці Мед-Атлант проводиться також і лабораторна діагностика, яка може знадобитись для більш чіткої і якісної постановки діагнозу.
Як проходить прийом у невролога?
Завжди спочатку слідує бесіда, де пацієнт висловлює свої скарги, а лікар задає питання та проводить збір анамнезу. Для цього пацієнт має надати неврологу такі відомості:
- про генетичні захворювання в родині;
- наявність певних симптомів, їх важкість та ступінь вираженості;
- про лікарські препарати, які приймає пацієнт.
Бажано принести на прийом всі попередньо здані аналізи та пройдені результати обстежень, виписки та картки. Це дасть можливість швидше і якісніше оцінити ситуацію та поставити діагноз.
Обов’язково в ході консультації невролог оцінює:
- рухову активність;
- симетрію кінцівок і плечей;
- особливості постави;
- ступінь тремтіння рук та всього тіла.
Також спеціаліст перевіряє реакцію та рефлекси, силу м’язів та чутливість шкіри до болю і температур. Іноді можлива постановка діагнозу відразу після проведення опитування та огляду, але найчастіше можуть знадобитися ще й додаткові лабораторні аналізи та використання інструментальних методів, таких як УЗД судин, рентгенографія, комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія, ехоенцефалогрфія. Кожен з цих методів призначається лікарем індивідуально в залежності від показань та необхідності. При виявленні симптомів, які вас турбують звертайтесь до відповідного спеціаліста.