Їх нескладно зібрати самостійно, вони витримають серйозні механічні пошкодження і при цьому можуть досягати в довжину 10 м, а в глибину - 2-3 м, дозволяючи комфортно плавати і грати. Асортимент подібних конструкцій дуже широкий, тому вибрати хороший каркасний басейн збірно-розбірного типу не так вже просто, як може здатися на перший погляд. Втім, якщо ви свій вибір зупинете на вигідних пропозиціях від інтернет-магазину https://intex-bassein.com.ua/, то можете бути впевнені в надійності і функціональності любої з представлених моделей.
Конструктивні особливості і переваги каркасного басейну
Каркасний басейн, як натякає назва, складається з каркаса і полівінілхлоридної чаші. Каркас може бути стрижневим або листовим, окремі його елементи міцно фіксуються між собою, після чого до них кріпиться чаша. Остання, як правило, виготовляється з двох шарів вінілу і одного шару поліестеру, відрізняється високою міцністю і може спокійно витримувати до 50 т води, тому каркасні басейни можуть бути пристойних масштабів і не поступатися за рівнем комфорту стаціонарним аналогам.
Основні переваги каркасного басейну:
- стійкість до механічних пошкоджень;
- стійкість до перепадів температур, морозів і сонячних променів;
- пристойний термін експлуатації, особливо в порівнянні з надувними басейнами. При належному догляді каркасна модель прослужить близько 10 років;
- широке розмаїття форм і розмірів;
- доступна ціна;
- відносна простота транспортування і монтажу. Залежно від вправності і розмірів басейну монтаж займе від 1 години до 2 днів;
- більшість моделей можна переміщати з одного місця на інше.
Серед недоліків відзначають тільки складність установки додаткового обладнання. Якщо ви все ж не можете визначитися, який басейн краще, каркасний або надувний, дайте собі відповідь на питання, з якою метою, в основному, буде використовуватися конструкція. Для дітей до 7 років ідеальним буде надувний басейн, а для повноцінного сімейного відпочинку краще вибрати каркасний.
Тип каркасу
Збірні каркасні басейни в залежності від особливостей конструкції можна поділити на такі види:
- стрижневі. Каркас виконується з вертикальних і горизонтальних ребер жорсткості. Вертикальні стійки протягуються через спеціальні рукави на вініловому чохлі, до них кріпляться горизонтальні поперечини. Конструкція просто і швидко збирається, але використовується, в основному, для басейнів не дуже великої глибини;
- секційні або листові. Каркас збирається з металевих або пластикових модулів, які фіксуються між собою замковим з'єднанням або болтами, всередині натягується ПВХ-чохол, який кріпиться завдяки спеціальній фурнітурі. Такі басейни виходять більш міцними і міцними, їх простіше чистити.
Розмір і форма каркасного басейну
Розмір каркасного басейну підбирають, грунтуючись на площі ділянки і кількості осіб, які будуть купатися. З того, що сьогодні є в продажу, знайти підходящий варіант нескладно: довжина коливається від 3 до 10 м і більше, ширина - від 1 до 5 м, глибина - від 0,5 до 2-3 м. Найпопулярніша форма чаші - кругла , також у продажу є овальні і прямокутні конструкції, можна знайти і асиметричні басейни. Чим складніша форма і більший розмір, тим вище ціна.
Для невеликої ділянки площею в 6-12 соток відмінно підійдуть компактні каркасні басейни з глибиною до 1,5 м. На просторих дачних ділянках добре виглядатимуть великі басейни. Якщо водойма облаштовується тільки для дітей, то підійде досить невеликий варіант, так як зайва глибина буде ні до чого, а для сімейного відпочинку краще підібрати більш просторий басейн, але, природно, в межах існуючої площі. Повторимо, для дітей молодше 6-7 років краще брати надувний басейн.