Больові відчуття в суглобах — поширене явище. У більшості випадків це симптом початку артриту і артрозу. Ці захворювання розвиваються з різних причин:
- застій крові після травми;
- запальні процеси;
- неадекватне навантаження;
- набряки і застій крові;
- обмеження рухливості і неправильне харчування.
Іноді лікування обмежується лише знеболенням і блокадами. Але це неправильний підхід, який призводить до розвитку хронічних патологій. Важливо провести комплексну діагностику і з'ясувати причину дискомфорту. Артрит і артроз - різні захворювання. Методи їх лікування відрізняються.
Кінезітерапія
Лікарі наполягають на необхідності кардинальної зміни способу життя. Медикаменти не вирішують усіх проблем. Максимальну ефективність забезпечує комплексне лікування артриту в Харкові і кінезітерапія. Це прогресивна методика, яка базується на реабілітації, відновленні рухливості суглобів за допомогою спеціальних вправ і правильного догляду.
Тунельний синдром
Лікарі відзначають збільшення поширення цього захворювання. Прийнято вважати, що тунельний синдром виникає через роботу за комп'ютером і інтенсивного використання смартфона. Насправді, причин багато:
- травми зап'ястя;
- запалення сухожиль;
- ревматоїдний, псоріатичний артрит;
- ендокринні патології, цукровий діабет;
- захворювання нирок;
- бактеріальні інфекції;
- генетична схильність.
Слід терміново звернутися до лікаря при наявності таких симптомів:
- оніміння пальців і долонь;
- поколювання, відчуття «повзання мурашок» по шкірі рук;
- порушення чутливості кистей;
- свербіж, біль або печіння.
Спочатку такі ознаки виникають після високих навантажень на руки. Але поступово дискомфорт починає проявлятися і в стані спокою. Своєчасна профілактика тунельного синдрому допоможе запобігти розвитку захворювання. Важливо звернутися до лікаря і пройти обстеження. Діагностика тунельного синдрому проводиться за допомогою тесту Тінеля і Фалена, проб підняття рук і манжеточной. Ще один метод - електронейроміографія. Це дослідження вимірює швидкість проведення імпульсу по нерву.
Профілактика тунельного синдрому складається з комплексу заходів:
- ергономічне облаштування робочого місця. Поверхня комп'ютерного столу повинна знаходитися на одному рівні з підлокітниками стільця. Важливо, щоб під час роботи передпліччя перебували в природному положенні, кисті рук в розслабленому стані;
- виконання вправ на спеціальних тренажерах під наглядом лікаря. Кінезітерапія усуває біль і запалення, нормалізує кровотік і обмін речовин, відновлює функції і рухливість кистей рук.
- носіння спеціальних ортезів і шин при загостренні захворювання.
Повне лікування безпосередньо залежить від своєчасного звернення до профільного фахівця, правильної постановки діагнозу і комплексної терапії, що включає зміну способу життя і підвищення рухової активності.