До сучасних покриттів для підлоги відносять ламінат та терасну дошку. Вони представлені великим вибором фактур та відтінків, характеризуються міцністю, надійністю та екологічною безпекою. Особливим попитом користується дошка терасна, вартість якої залежить від матеріалів виробництва.
Властивості та переваги терасної дошки
Терасна дошка виготовляється з різних матеріалів, в тому числі масиву дерева або деревинно-полімерного композиту. До головних переваг масиву відноситься наступне:
- морозостійкість;
- міцність та надійність;
- відмінні теплоізоляційні властивості;
- здатність витримувати великі навантаження;
- презентабельний зовнішній вигляд;
- тривалий експлуатаційний термін.
Для її виготовлення використовують звичайну або пресовану деревину, яка відрізняється підвищеною стійкістю до зносу та кліматичних умов. Терасна дошка з масиву вимагає постійної обробки спеціальними засобами для захисту від вологи, гниття та цвілі.
Дошка з дерева та полімерних матеріалів виготовляється за новітньою технологією. Це унікальне покриття, яке має відмінні експлуатаційні властивості. Серед основних переваг можна назвати високу міцність та зносостійкість, стійкість до деформації та механічних пошкоджень, якісне фарбування, простоту обробки, збереження форми при перепадах температур та ін.
При покупці рекомендується звернути увагу на країну-виробника, бренд, розміри, колір (натуральний, чорний, червоний), дизайн (рифлена або гладка поверхня) та інші критерії.
Як вибрати ламінат?
Для підлоги оптимально підійде ламінат купити київ його можна за вигідною вартості та з гарантією якості від провідних виробників. При виборі цього підлогового покриття слід звернути увагу на такі критерії:
- матеріали виготовлення;
- клас;
- показник вологостійкості;
- товщина ламелі;
- колір;
- дизайн та колекція;
- тип замкового з'єднання.
Особливостями ламінату є широкий асортимент фактур та відтінків, можливість імітувати різні матеріали (дерево, камінь та ін. ), зносостійкість, міцність та екологічність.
Ламінат складається з декількох шарів, а основа виготовляється з ДВП, МДФ, ПВХ або оргаліту. Для захисту від вологи та інших зовнішніх впливів поверхню покривають акриловими смолами або меламіном.
Для з'єднання використовується два способи – це замки Click або Lock, причому перший варіант надійніше та забезпечує міцне з'єднання. Відповідно до європейських стандартів існує 4 класу ламінату. Залежно від класу вибирається підлогове покриття для житлових, виробничих приміщень, спортивних залів, а також з урахуванням інтенсивності навантажень та проходження людей.
Монтаж ламінату краще довірити професійним майстрам, які виконають роботу якісно та швидко. Перед укладанням необхідно вирівняти підлогу, вона повинна бути сухою та чистою. На наступному етапі укладають підкладку для паро- та звукоізоляції. Перший ряд укладають пазом до стіни, залишаючи невеликий зазор. Закінчують роботу кріпленням плінтусів.