Якщо звикли вживати дійсно якісну каву, а таку можна замовити на https://coffeeme.com.ua/, лікарі-дієтологи рекомендують додати до неї одну спецію, яка не тільки смачна, але й корисна. Йдеться про звичайну корицю. Які ж бонуси для здоров'я вона може дати?
Знижує холестерин і цукор
Дослідження, опубліковане в Diabetes Care, показало, що серед групи з 60 дорослих з діабетом 2 типу, які вживали корицю, рівень холестерину ЛПНЩ впав на цілих 27%, а загального холестерину на - 26%. Те ж дослідження показало, що пацієнти, які брали добавки з корицею, знизили середній рівень глюкози натще на цілих 29%. При цьому раніше вчені вже довели, що регулярне вживання кави також знижує ймовірність розвитку діабету 2 типу.
Знижує кров'яний тиск
Дослідження 2013 року, опубліковане в журналі Nutrition, показало, що короткочасне вживання кориці було пов'язано зі значним зниженням систолічного і діастолічного артеріального тиску.
Протираковий потенціал
Багато досліджень показали, що кориця - дуже потужне доповнення до раціону, коли справа стосується зниження ризику раку. Зокрема, вчені з Національного інституту раку Чіттаранджана виявили, що кориця має протизапальні та індукуючі апоптоз властивості, які допомагають вбивати злоякісні клітини в товстій кишці. При цьому раніше дослідники довели, що кава також знижує ризик розвитку раку печінки і колоректального раку. Наукова праця, опублікована в журналі Science Heritage Journal, показала, що кориця також допомагає боротися з раком грудей, легенів і лейкемією.
А в недавньому дослідженні, опублікованому в журналі Clinical Nutrition ESPEN, вчені з Греції та Алжиру відзначили, що регулярне споживання кави пов'язане зі зниженням ризику проблем з серцем. У центрі уваги дослідників була розчинна кава.
Вчені проаналізували дані про здоров'я 1041 учасника у віці від 39 до 67 років, з яких 30% зазвичай вживали саме таку каву. В результаті було виявлено, що споживання розчинної кави пов'язане з еластичністю сонної артерії, яка служить маркером здоров'я серцево-судинної системи.
"Ці сприятливі асоціації припускають потенційний патофізіологічний зв'язок між звичним споживанням кави і більш низькою частотою серцево-судинних захворювань", - відзначили дослідники. При цьому вони підкреслили, що взаємозв'язок був найбільш вираженим у людей, які пили розчинну каву в помірних кількостях.