Як вже було неодноразово доказано, протеїн – це головний будівельний матеріал для м'язів та основна складова спортивної дієти. Без належної кількості білка м'язи просто не розвиватимуться. Протеїн - це, по суті, добавка до основного раціону, що робить його збалансованим та повноцінним. Чи шкідливий протеїн для здоров'я чоловіків? - звичайно ж ні. Так само як і для жінок, підлітків, дітей та людей похилого віку. А замовити якісний комплексний протеїн Львів ви зможете в інтернет-магазині ukratlet.com.ua.
А далі ми розглянемо найпопулярніші міфи про протеїн
Міф №1. Протеїн виробляють із синтетичних речовин, шкідливих для здоров'я
Насправді, базою для виробництва протеїну є рослинна та тваринна сировина: молочна сироватка, соя, пшеничні зерна та ін. Джерело білка виробники вказують на упаковках продукту, наприклад, Milk означає молочний протеїн, Whey - сироватковий, а Soy - протеїн з сої.
Всі окремі компоненти протеїнової суміші – це звичні для нас продукти, тільки в концентрованому вигляді, що пройшли процедуру очищення та фільтрації, що відсіває всі «баластні» речовини.
Спортивне харчування має приблизно таку саму природу, як і дитяче. Єдина відмінність – у концентрації та співвідношенні білків, жирів та вуглеводів. Враховуючи, що дорослій, фізично активній людині потрібно набагато більше нутрієнтів, масова частка білка в протеїновій суміші доводиться до 90-95%, поряд із зменшенням дози жиру та вуглеводів до кількох відсотків (для зниження калорійності продукту та підвищення його біодоступності). Дитяче харчування лише на 20-25% складається із білка.
Міф №2. Протеїн перевантажує печінку та нирки
Щоб це сталося, потрібно вживати наддози протеїну – грам 400 сухої речовини на добу. Будь-яка розумово повноцінна людина розуміє, що не можна виходити за рамки зазначеного дозування (2-2,5 г на кілограм ваги при наборі маси і 1-2 для підтримки ваги), інакше це може призвести до наслідків.
Міф №3. Протеїн провокує статеве безсилля та імпотенцію
Головна проблема послідовників цього міфу – нерозуміння та небажання розуміти основи біохімії спортивного харчування. Насправді вони намагаються перенести на нешкідливий протеїн властивості андрогенних стероїдів, які насправді можуть провокувати зниження сексуального потягу після закінчення прийому. У складі протеїну цих речовин немає! Крім того, будь-яка білкова їжа (протеїновий коктейль входить до цього числа) навпаки підвищує сексуальний потяг і сприяє репродуктивній функції.
Міф №4 Прийом протеїну викликає залежність
Один із найбільш безглуздих міфів. Протеїн аж ніяк не може викликати залежність, максимум, до нього можна пристраститься, як і до будь-якого смачного продукту, наприклад, молочних коктейлів або шоколаду.
Міф №5. Протеїн лише спочатку дає приріст м'язів, і якщо припинити його прийом, піде «відкат»
Цей забобон також тісно пов'язаний з хибним ототожненням протеїну та анаболічних стероїдів, гормонів, створених штучним шляхом.
Міф №6. Вживаючи в їжу протеїн, м'язи ростуть самі собою, так що успіхи спортсмена - лише фікція
Насправді навіть прийом анаболічних стероїдів, з якими в черговий раз сплутали протеїн, не може спровокувати потужний приріст м'язів без фізичної праці спортсмена. Протеїн – це звичайний будівельний матеріал: якщо працівник прикладає зусилля до будівництва, то буде результат, а якщо ні, то білкова цегла сама по собі м'язів не утворює.
Міф №7. Протеїн потрібен лише бодібілдерам, що виступають
Білок потрібний усім без винятку людям. Спортсменам усіх напрямків він потрібний ще більше. Неважливо, чим ви займаєтеся, тенісом, бігом, велоспортом, хокеєм, - у будь-якому випадку, ви потребуєте великої кількості нутрієнтів, бажано легкозасвоюваних та біологічно цінних. Протеїновий коктейль після важкого навантаження - це найлегший спосіб швидко забезпечити м'язи харчуванням, не допускаючи катаболізму.