Знайти хорошого викладача – завдання не з найпростіших. Одна людина повинна поєднувати в собі відповідний набір критеріїв: методика викладання, вартість уроку, уміння порозумітися з різними дітьми, досвід роботи, вік, знання нюансів іспитів, доступність розташування (при очних заняттях), результативність.
Неправильний вибір репетитора може призвести до сумних наслідків. Часом батьки віддають тисячі гривень, але прогрес у знаннях дитини так і не відбувається, а здані іспити зовсім не тішать результатами. Як не помилитися з вибором, на що звертати увагу, кому віддати перевагу?
Навіщо люди шукають репетиторів?
Найпопулярніша мета – підготовка до ЗНО та ЄДІ. Високий попит на викладачів з англійської мови та математики, оскільки самостійне вивчення цих предметів є найбільш скрутним, а вчителі в школі іноді не можуть налагодити контакт з дітьми. До речі, на сайті https://krivoyrog.detivgorode.ua/blog/7005-repetitor-matematiki-preimushchestva-obucheniia-onlain/ ви дізнаєтесь як правильно знайти репетитора з математики.
В яких ситуаціях потрібні заняття із репетитором?
- дитина довгий час хворіла і пропустила кілька тем у школі, тому потрібно надолужити втрачене;
- батьки хочуть полегшити навчання школяра за допомогою проходження матеріалу раніше за однокласників;
- дитина не розуміє пройдений матеріал через особливості викладання вчителя;
- учитель у школі нудно веде уроки, змушує робити конспект параграфа без пояснення написаного, а учень хоче вивчити цікаву йому дисципліну докладніше з добрим наставником;
- підготовка та перевірка домашніх завдань. Батьки допізна перебувають на роботі і не встигають простежити за виконанням домашнього завдання, внаслідок чого дитина приносить зі школи погані оцінки через неякісно зроблену роботу або її відсутність.
Поради щодо пошуку хорошого репетитора
- Не вибирайте викладача на першому випавшому сайті. Проаналізуйте кілька майданчиків, порівняйте ціни та умови навчання у різних репетиторів, випишіть відповідні варіанти.
- Продовжіть пошук у соціальних мережах та на сайтах. Вивчіть портфоліо репетитора, попросіть реальних учнів цього викладача залишити чесний відгук, у якому будуть розписані переваги та недоліки.
- Зверніть увагу на спеціалізацію репетитора. У викладача безліч позитивних відгуків, але він готує дев'ятикласників до ЗНО, а ваша дитина здає ЄДІ? На цьому виборі краще не зупинятися. Репетитор може чудово знати всю теорію, але не враховувати критерії ЄДІ, через що бали іспиту будуть набагато нижчими за очікувані.
- Не думайте, що вік репетитора – показник його знань. При виборі батьки уникають молодих викладачів, вважаючи їх недосвідченими. У переважній кількості випадків професор наук не потрібний. Молоді фахівці на 100% справляються зі своїм завданням і легко знаходять спільну мову з учнями.
- Не нехтуйте дистанційним форматом занять. Онлайн-уроки з репетитором заощаджують час, що витрачається на дорогу. До того ж, багатьом учням школи комфортніше займатися вдома у звичній обстановці.
- Попросіть репетитора зробити пробне заняття. Перше заняття дасть розуміння про те, чи викладач підходить вашій дитині, чи влаштовує темп роботи і методика пояснення теми.
Нюанси правильного пошуку репетитора
Незважаючи на те, що у батьків та дітей є своє уявлення про ідеального викладача, існують критерії, властиві кожному професійному репетитору, який любить свою роботу та повноцінно вкладає свої знання та навички на заняттях.
- Наявність домашніх завдань. Важливий пункт, який учні шкіл нерідко оминають. Вони вважають, що заняття з викладачем є достатньо для засвоєння матеріалу, тому не приділяють уваги практиці. Так робити категорично не можна.
- Ціна. Чесний репетитор не ставитиме захмарні ціни за одне заняття. Він тверезо оцінює свою діяльність. Якщо ж ціна за годину перевищує тисячу гривень, то батькам варто задуматися про раціональність таких витрат. Можливо, репетитора цікавить власний зиск, а не користь для учня.
- Підготовка до заняття заздалегідь. У хорошого викладача завжди під рукою план ведення всіх учнів. Він наголошує на собі сильні і слабкі сторони кожної дитини, вибудовує послідовність тем для вивчення, а не судорожно гортає збірки під час уроку у пошуку завдання, яким можна навантажити школяра для створення ілюзії зайнятості.
- Якість використовуваних посібників. У відповідального репетитора в арсеналі є збірники, що підтверджені Міністерством науки та вищої освіти. Викладач повинен знати відповідні сайти, програми, відеоматеріали для повноцінного навчання дитини.
- Зв'язок з батьками та школярами. Затребуваний викладач грамотно планує свій час, тому йому необхідно підтримувати зв'язок з учнями та їхніми батьками для запобігання раптовому скасування або перенесення уроку.
- Досвід. Початківців у репетиторстві не можна назвати поганими фахівцями. Але якщо вам потрібно досягти результатів найближчим часом, краще вибрати викладача з досвідом роботи, який швидко знайде підхід до дитини і послідовно пояснить теми.
- Кордони спілкування з дитиною. Репетитор не повинен вселяти у дитину страх, але й не повинен бути надто добрим. Учень зобов'язаний ставитися до викладача з повагою, уважно слухати та виконувати його прохання. За відсутності контролю дитина швидко втратить бажання робити домашнє завдання та відвідувати заняття.