Сучасні технології забезпечили сумісність характеристик міцності поліетилену зі сталевими аналогами, а довговічність і зносостійкість матеріалу ще вище.
У холодному водопостачанні матеріал використовується досить давно, з кожним роком поліетилен все частіше замінює метал. На сайті https://planetaplast.com/ru/products/polyethylene-pipes/ ви зможете ознайомитись з пропонованим компанією «Планета Пластик» широким асортиментом якісних поліетиленових труб для водо- і газопостачання, та інших цілей, а також замовити їх по найкращій вартості.
Спосіб виготовлення, технічні характеристики
Поліетиленові труби за методом виготовлення поділяються на:
- високого тиску (ПВТ);
- низького тиску (ПНТ);
- середнього тиску (ПСТ).
Виготовлені методом низького тиску труби відрізняються міцністю та стійкістю до підвищеного тиску. Вони призначені для виготовлення високонапірних трубопроводів, стійких до механічних пошкоджень.
Труби ПВТ призначені для конструкцій, при спорудженні яких відсутні вимоги до механічної міцності. При цьому необхідно враховувати, що поліетилен характеризується низькою температурою плавлення від 60ºС до 135ºС. Цей факт необхідно враховувати під час використання трубопроводу відповідно до його функціонального призначення.
Особливості застосування у сантехнічній сфері
Найчастіше поліетиленові труби встановлюються у системи водопостачання. Вироби мають гладку поверхню всередині, завдяки чому при проходженні по них води на стінках відсутній окис і відкладення домішок, їх недолік полягає в тому, що вони можуть використовуватися лише при прокладанні трубопроводу холодного водопостачання.
Прокладання систем водопостачання для гарячої води передбачає використання виробів із зшитого поліетилену, вони відрізняються міцністю та стійкістю до підвищеної температури.
У процесі виробництва труби обробляються умовах високого тиску, у результаті між молекулами утворюються додаткові зв'язку.
Окрім інших переваг, такі вироби відрізняються еластичністю.
Поліетиленові фітинги дозволяють проводити складні інженерні системи без використання складної техніки, їхнє застосування сприяє значному зниженню трудомісткості робіт та зменшенню кількості відходів.
Існують прямі та редукційні фітинги, останні призначені для з'єднання виробів різного діаметру. Деякі конструкції фітингів дозволяють змінювати напрями течії води вже встановлених системах водопостачання.
Переваги і недоліки
Основні переваги поліетиленових труб для води:
- міцність, відсутність деформацій;
- стійкість до корозії (внутрішньоструктурної та поверхневої);
- легка вага;
- простота установки при укладанні трубопроводу можуть використовуватися різні схеми;
- екологічна безпека;
- можливість встановлення будь-якої пори року;
- екологічність;
- доступна вартість;
- відсутність конденсату на поверхні;
- діаметр може змінюватись в межах 16-1600 мм, вироби великого діаметру призначені для водопостачання мікрорайонів та міст;
тривалий термін експлуатації, що може досягати 50 років; - морозостійкість, в процесі експлуатації при температурі -70°C зберігаються всі первісні властивості, завдяки еластичності трубопровід не розривається взимку під впливом води, що розширилася від холоду.
Всі ці переваги характерні також для поліетиленових фітингів. Недоліки поліетиленових труб для водопроводу, порівняно з металевими:
- вразливість до впливу ультрафіолетових променів, внаслідок чого трубопровід може встановлюватись тільки в конструкції закритого типу;
- високий коефіцієнт теплової дії, з метою запобігання деформуванню проводиться армування;
- при використанні латунних фітингів повинен бути обмежений прямий контакт із матеріалами для стяжки та штукатурки, що дозволить запобігти розвитку корозії.