Важливо відзначити, що якщо хоча б один з батьків страждає від алергії, існує ймовірність, що схильність до недуги може передатися дитині. Як виявити алергію на ранніх стадіях, які заходи вжити і як уникнути ускладнень йдеться у сьогоднішній статті, а на сайті www.ta-odessa.com ви дізнаєтесь про особливості і переваги препарату Еріус для лікування різних алергічних реакцій у дітей.
Симптоми алергічних реакцій
- Шкірні висипання чи роздратування. Виявляються у вигляді почервоніння, сверблячки, плям, лущень. Висипання від харчової або контактної алергії часто нагадують укуси комах або слід від опіку кропивою.
- Ускладнене дихання. Нежить, кашель, чхання - найчастіша алергічна реакція на пил, пилок, шерсть тварин. Алергени викликають подразнення слизової оболонки носа або бронхів.
- Кон'юнктивіт. Почервоніння, свербіння, сльозогінність очей нерідко виникають при контакті з побутовою хімією, косметикою, пилком, пилом, вовною.
- Утруднене травлення. Біль у животі, пронос, блювання – реакція на харчові алергени.
- Анафілактичний шок. Найнебезпечніший прояв алергії. Шок можуть спричинити укуси комах, лікарські препарати, деякі продукти (наприклад, горіхи). У алергіка різко червоніє шкіра, утруднюється дихання і частішає серцебиття. Можлива втрата свідомості та судоми. Потрібно негайно викликати швидку допомогу!
Під схожими з алергією симптомами можуть ховатися різні захворювання, тому без професійної діагностики не обійтися. Наявність алергії підтверджується шкірними пробами чи аналізом крові. Не затягуйте з візитом до лікаря, щоб якнайшвидше призначити курс лікування та уникнути ускладнень.
Профілактичні заходи
Щоб знизити ризик алергічних реакцій, необхідно уважно стежити за харчуванням дитини та її побутовим оточенням.
- За наявності у мами, що годує, яких-небудь симптомів алергії важливо регулярно відвідувати лікаря і дотримуватися дієти. Рекомендується виключити з раціону продукти харчування, що є потенційним алергеном, наприклад: молоко, мед, шоколад, горіхи, морепродукти, цитрусові, злакові, а також продукти з ароматизаторами та підсилювачами смаку.
- При неможливості грудного вигодовування необхідно довірити фахівцеві вибір дитячої суміші.
- Якщо алергія у дитини вже виявлена, обмежте контакти з алергеном та виключіть із раціону потенційно небезпечні продукти.
- Регулярно проводіть вологе прибирання, чистіть меблі пилососом та попереджайте утворення цвілі.
- Не заощаджуйте на засобах гігієни для дітей та на побутовій хімії. Вибирайте продукцію з позначкою "гіпоалергенно".
- Позбавтеся зайвих "накопичувачів" пилу: килимів, м'яких іграшок, важких штор.
- Замініть синтетичну постільну білизну на натуральну бавовняну. Подушки, матрац та ковдра мають бути гіпоалергенними.
- Підтримуйте в кімнаті вологість щонайменше 50%.
- Не паліть біля дитини!
- У разі сезонної алергії на пилок або пух дерев рекомендується провітрювати приміщення лише після дощу. Хорошим рішенням стане встановлення кондиціонера.
- Будьте обережні, даючи дитині спробувати нові продукти. Обновляйте раціон поступово, невеликими порціями.