В тім, у народі існує чимало міфів про наркотики та наркоманів, на кшталт «від одного разу залежним не станеш», «трава – не наркотик» або «багато відомих людей вживають наркотики, та створюють під їхнім впливом справжні шедеври». Більшість таких тверджень не мають правдивого підгрунтя, істина ж одна - наркоманія потребує належного лікування, а на сайті https://lczm.org/ua/lechenie-narkomanii-v-cherkassakh-2.html ви дізнаєтесь про реабілітаційний центр МАА у Черкасах, де застосовуються найсучасніші ефективні методи лікування наркотичної залежності
Спробуємо розібратися та розвіяти найпопулярніші міфи про наркотики.
Легальні наркотики не такі небезпечні
Одна з найпоширеніших думок у суспільстві – те, що шкідливими можна назвати лише героїн, амфетамін, кокаїн, спайс та інші сильнодіючі речовини. Але насправді звичайне куріння та вживання алкоголю є не менш шкідливими для здоров'я, ніж регулярне вживання психотропних препаратів.
Цироз печінки, пухлинні утворення, імпотенція, ожиріння, астма, серцеві напади та інсульт – це лише мала частина захворювань, що виникають при вживанні алкоголю та курінні сигарет. Запам'ятайте, легальність наркотиків не говорить про їхню нешкідливість. Це лише грамотний маркетинговий хід, який дозволяє комусь заробляти мільярди на здоров'ї.
Один раз можна
«Я лише спробую…» — слова, якими у 99% випадків починається залежність. Навіть після вживання алкоголю та звичайних сигарет, через якийсь час у людини з'являється бажання спробувати ще. Тоді що можна говорити про сильніші речовини?
Справа в тому, що, потрапляючи в організм, більшість наркотиків викликають не так фізичне, як психологічне звикання. Бажання уникнути сірих буднів, дунувши косячок або закинувшись екстазі, безсумнівно повертається до людини. Тільки 2 з 10 людей здатні сказати "ні" після першого прийому. Не варто думати, що саме ви є винятком, адже це невиправданий ризик, який може призвести до неприємних наслідків.
Під наркотиками людині легше спілкуватися
Прийом будь-яких алкогольних чи наркотичних речовин впливає на психічний стан людини, порушуючи її світосприйняття. Крім скоєних злочинів, під дією препаратів людина схильна до суїциду або завдання собі сильних каліцтв. У голові «стираються рамки» моралі, культури та інших соціальних аспектів, людина перетворюється на «тварину».
Наркотики викликають натхнення для творчості
Багато популярних письменників, музикантів, акторів, художників вживали наркотики. Їхні фанати вважають, що саме психотропні речовини допомогли цим людям досягти успіху, і тому починають повторювати життєвий шлях наркоманів.
Насправді життя творчої людини не таке просте, як здається на перший погляд. Найчастіше наркотики використовуються зірками для придушення депресії, втоми та підтримки іміджу.
Вживаючи легкі наркотики, наркоман не перейде до важчих
Це помилка, яку робить кожен. Згодом ефект від наркотиків вже не такий яскравий, а його тривалість стає значно меншою. При цьому ламання залишається, і наркоману хочеться більше. Саме тоді людина вирішує спробувати щось сильніше, сподіваючись отримати кайф.
Найчастіше це трапляється з речовинами психотропної дії. Звичайно, з марихуани на героїн більшість не перейдуть, тому що в цьому немає потреби. Але з аптечних знеболюючих або подібних препаратів часто пересідають на сильніші наркотики.
Наркоманами стають лише слабовільні люди
Роберт Дауні-молодший, Стінг, Емінем, Леді Гага, Джонні Депп, Семюел Л. Джексон та багато інших знаменитостей у минулому вживали наркотики. Їх не можна назвати слабовільними або м'якотілими.
Після прийому наркотиків у тілі активно починає вироблятися серотонін, дофамін або ендорфін (залежно від виду наркотику) – ці гормони викликають у нас почуття щастя та ейфорію. Як тільки дія психотропних речовин закінчується, організм вимагає ще, щоб уникнути депресії та туги. Впоратися з ламкою практично неможливо через сильні болі і нестабільний психічний стан.
Залежності можна будь-якої миті самостійно позбавитись
Насправді ні. Крім сильної фізичної залежності, яку викликає багато наркотиків, практично від будь-якої речовини з'являється психічна необхідність. Лише одиниці здатні самостійно впоратися зі своєю проблемою, в інших випадках людям потрібна допомога.
Самі наркомани порівнюють цю ситуацію з темною кімнатою без вікон та дверей, єдиний вихід із якої лежить через стіну. Тому, якщо ви чи ваші близькі зіткнулися з подібною проблемою, варто звернутися по допомогу до наркологічної клініки.
Вилікувати наркомана неможливо
Сьогодні є велика кількість методик з фізичного, психічного та соціального відновлення після наркотичної залежності. Найчастіше це комплексні заходи, які дозволяють повернути хворого на реальний світ.