В Україні eSIM-картки (віртуальні сімки) з'явилися наприкінці 2020 року. Технологія порівняно молода, тому зараз eSIM підтримують лише чотири провайдери мобільного зв'язку – Київстар, Водафон, Лайфсел і 3Моб.
Віртуальними сімками практично одразу зацікавилися виробники смартфонів, оскільки інновація дозволила розширити функціональність гаджетів. Якщо функціонал мобільних пристроїв зв'язку передбачає можливість використання e-SIM, це впливає на ціни смартфонів у Івано-Франківську та дозволяє звільнити один слот для додаткової СІМки. Фахівці вважають, що поява віртуальних СІМок на всіх смартфонах – питання часу.
Що таке eSIM
eSIM є чипом невеликого розміру (5 на 5 мм) всередині смартфона. Він розташовується просто на платі.
Принцип роботи віртуальної картки можна порівняти з принципом дії гаджетів, які використовуються для оплати покупок у супермаркетах. Якщо прикласти гаджет до терміналу – сума покупки буде списана з рахунку за допомогою NFC-чипа. На вбудованому в смартфон чіпі eSIM зберігається інформація про номер картки мобільного оператора та інші дані. Енергію для віртуальних сімок забезпечують смартфони.
Віртуальні eSIM, як і фізичні СІМ-карти, надають доступ до інтернет-з'єднання й мобільного зв'язку. Проте електронні сімки неможливо зламати або втратити.
eSIM-картка – це елемент смартфона, тому при зміні оператора або заміні номера телефону дані на віртуальну картку записуються заново за лічені хвилини. Це можна виконати у віддаленому режимі.
Переваги e-SIM-карт
Віртуальні СИМкарти – відмінний варіант для смарт-годинників ы гаджетів, для керування якими необхідний доступ в інтернет. Сучасна розумна побутова техніка може керуватись за умови підключення до електронної карти на будь-якій відстані.
Серед переваг eSIM-карток основними є:
- економія місця в смартфоні та можливість ефективного використання виробниками вільного простору;
- високий рівень захисту смартфонів завдяки меншій кількості отворів у корпусі гаджета;
- можливість віддаленого виконання процедур заміни оператора тощо;
- можливість використання одного віртуального номера на різних гаджетах (планшеті, ноутбуці, смарт-годинниках, розумній побутовій техніці);
- неможливість втрати віртуальної карти;
- високий рівень захисту особистих або фінансових даних;
- відсутність необхідності фізично встановлювати eSIM на телефон;
- можливість віддаленого налаштування будь-якого пристрою.
Якщо смартфон вкрадено або втрачено, гаджет можна знайти за місцем розташування eSIM. Викинути віртуальну карту злодій не зможе, а спроби знайти та видалити чіп призведуть до поломки смартфона. Зберігається інформація з eSIM у хмарному сховищі, що унеможливлює отримання зловмисниками доступу до неї.
Безперечною перевагою eSIM-карток є можливість зберігати на одній віртуальній карті до п'яти номерів. Такий варіант зручний за умови користування різними номерами для реєстрації в соцмережах і додатках, а також якщо за родом роботи потрібно кілька телефонних номерів.