Електронні монети поширилися в усьому світі, але ставлення до них залишилося суперечливим до цього дня. Захоплені заяви експертів щодо перспективності переходять у гранично обережні відповіді від офіційних органів. Анонімні платежі без посередників та зовнішнього нагляду – справді, що тут може сподобатися владі?
Хочете зати все про криптовалюту? Заходіть на криптоблог https://blog.trusteeglobal.com/ru/, тут ви ознайомитеся з термінами майнинга, знайдете інформацію про технологію блокчейн, найновіші і найактуальніші криптоновини.
Що таке криптовалюта
Криптовалюта – електронні гроші, емісію (випуск) яких здійснює алгоритм блокчейну. Це гігантський ланцюжок, що складається зі спеціальних блоків, шматків коду. Учасники мережі можуть зберігати цей ланцюг на своїх комп'ютерах. Ланцюжок враховує всі дії – транзакції, генерацію нових блоків – та автоматично зберігає інформацію. Відкотити назад вчинену дію або підробити запис не можна.
Криптовалюти – лише одна із багатьох можливостей використання технології блокчейн. А біткоін – найпоширеніша з криптовалют.
Насправді криптовалют безліч: наприклад, ethereum, litecoin, dash, peercoin. Є навіть dogecoin, названі на честь вірусного інтернет-мему із собакою. Валюти відрізняються алгоритмами «майнінгу», швидкістю роботи, ступенем безпеки та приватності.
Яку з них вибрати? Відповідь залежить від того, навіщо ви хочете працювати з криптовалютою. Якщо ви фрілансер, то для швидких та безпечних розрахунків з іноземним замовником відмінно підійде перевірений біткоїн. Він же – найкращий інструмент для середньо- та довгострокових вкладень.
Для експериментів і високоризикових (але потенційно високоприбуткових) інвестицій підходить ethereum, а також zcash. Остання гарантує найвищий з доступних ступінь захисту.
Біткоїн як об'єкт інвестування
Перший офіційний курс біткоїну до долара було опубліковано на біржі 5 жовтня 2009 року. Тоді (тримайтеся міцніше!) за один долар давали 1309 BTC. Через півтора роки, 9 лютого 2011 року, курс біткоїну до долара склав 1:1.
Зараз 1 біткоїн торгується в 20 тис. USD. Для порівняння, у лютого 2016 року, 1 біткоїн коштував 387,71 USD. Експерти сходяться на думці, що попит не зменшиться, отже, ціна залишиться такою ж чи зростатиме.
Проте, багато хто наголошує на нестійкість валюти, через що будь-які прогнози стають безглуздими. До того ж на подальшу долю криптовалют (зокрема, біткоїна як найпопулярнішого «представника») впливає легальність. Якщо ця валюта в усьому світі буде визнана поза законом, її вартість підскочить до небес.
Де взяти криптовалюту?
Майнінг – видобуток криптовалюти, заснований на вирішенні комп'ютером математичних завдань. Цей спосіб був поширений кілька років тому, коли в ланцюжку було набагато менше учасників, і «намайнити» кілька біткоїнів собі міг кожен – достатньо було мати потужний комп'ютер. Розплачуватися за майнінг доводилося витраченою електрикою та зношеною відеокартою. Отримані монети можна порівняти із золотом: важко здобути, не можна створити (скопіювати) і неможливо забути.
Час, коли для отримання криптовалюти було достатньо домашнього ПК, назавжди пішло у минуле. Конкуренція серед майнерів зросла, а генерація нових біткоїнів потребує величезної обчислювальної потужності. Майнінг став прерогативою біткоін-ферм – справжніх дата-центрів із тисячами працюючих процесорів та відеокарт.
Які методи видобутку криптовалюти доступні простому користувачеві?
- Обмінні послуги - конвертуємо гроші в криптовалюту і назад. Схема проста і знайома всім, хто хоч раз змінював валюту онлайн.
- Біржі - висока волатильність криптовалют робить їх тут бажаним гостем. Якщо ви маєте акції, скажімо, Apple або Netflix, ви легко обміняєте цінні папери на криптомонети.