Іслам
Сучасний іслам, не рахуючи його радикальних відгалужень, розглядає інтернет як благо. Рада муфтіїв схвалює використання соціальних мереж для того, щоб розвивати зв'язки всередині національних і релігійних спільнот, розповідати немусульманському світу про внутрішнє життя ісламу і боротися з негативними стереотипами. Створення соціальної мережі Umma Life https://ummalife.com – це реакція на потреби у сфері інтернет-технологій мусульман та всіх прихильників традиційних цінностей.
Духовні лідери керуються важливим в ісламі правилом, заснованим на хадісі (висловленні пророка Мухаммеда): «Про дію судять за наміром». За гарного наміру доречні будь-які сучасні технології. Однак самі представники мусульманського духовенства практично не мають акаунтів у соціальних мережах, віддаючи цю частину світського життя на відкуп пересічним віруючим.
Вперше мусульманське свято привернуло значну увагу соціальних мереж кілька років тому: 17 липня 2016 року сервіс Snapchat з аудиторією в 100 мільйонів активних користувачів на місяць присвятив одну зі своїх п'ятихвилинних трансляцій останньому дню місяця Рамадан і показав пряме включення з центру ісламу, Мекки. Мусульмани з усього світу подякували сервісу, а пости у Twitter з хештегом «Mecca_live» публікували представники різних конфесій.
Серед твітів зустрічалися і захоплені відгуки з обіцянками прийняти іслам під враженням від трансляції, на яку інтернет відгукнувся понад мільйоном повідомлень за добу. За словами організаторів, їм було важливо показати, що іслам є релігією світу.
Католицизм
Римська католицька церква розглядає інтернет та соціальні мережі як прийнятний Богом канал для зв'язку з віруючими. Пастирі охоче використовують соціальні мережі для спілкування з парафіянами: існують навіть спеціальні посібники зі ведення проповіді в соцмережах. Місіонерство, а також підтримка контакту з людьми, які вже приєдналися до церкви, за допомогою соціальних мереж є стандартною практикою.
В інтернеті доступні онлайн та Twitter-трансляції проповідей, є сайти, де можна анонімно сповідатися онлайн. Такі сповіді цілком легітимними вважають найбільш прогресивні та ліберальні відгалуження католицької церкви.
Дати пораду чи напуття своїм духовним чадам набагато простіше на сторінці у Facebook або Twitter. Для цього, зрозуміло, священнослужителям доводиться освоювати нові формати та приймати їх обмеження, наприклад, за кількістю знаків у Twitter – 140 символів. Судячи з результатів, відповідальних за соціальні мережі у Ватикані, це непогано вдається. У Twitter-акаунта Папи Римського Франциска є версії 9 мовами, включаючи латину. Обліковий запис був створений при вступі понтифіка на посаду в березні 2013 року. Загальна кількість його читачів перевищує 20 мільйонів, приблизно третина припадає на англомовну версію. Основний зміст — напутності понтифіка пастві, наприклад: «Читання Євангелія щодня допомагає нам подолати наш егоїзм і самовіддано йти за вчителем нашим Ісусом».
Буддизм
Офіційний Twitter-аккаунт духовного лідера буддистів Далай-лами існує з жовтня 2010 року і має 11,8 мільйона передплатників. Це менше, ніж у Папи Римського, але, скажімо, у французького президента або британського прем'єр-міністра читачів трохи більше мільйона.
Обліковий запис в основному складається з висловлювань про користь роботи над собою та вибудовування правильних відносин з навколишнім світом. Наприклад: «Щоб розвинути непідробне співчуття, нам потрібно взяти відповідальність за наш власний добробут і піклуватися про страждання інших, включаючи наші власні».
На своїх сторінках у соцмережах духовні лідери незалежно від релігії підкреслено аполітичні. У Далай-лами, як і в його колег з інших релігій, висловлювання, які хоча б віддалено можна було б розглядати як політичні, трапляються вкрай рідко. Останнім часом із таких твітів стали слова підтримки Японії, «країні, яка пережила ядерне бомбардування і очолила рух проти ядерної зброї».