Пацієнти не завжди ставляться серйозно до інфекційних захворювань, навіть якщо запальні процеси відбуваються у вухах. Коли діагностують гнійний отит, лікарі призначають спеціальні краплі та інші засоби. Знайти необхідні ліки цієї категорії допоможе медична інформаційна система apteka911 — великий вибір препаратів є за посиланням https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/ushnyie_kapli. З’ясуємо, яку небезпеку передбачає гнійний отит і чому проблему в жодному разі не можна ігнорувати.
Побічні реакції гнійного отиту
Гнійний отит є серйозним захворюванням вуха, і характерною ознакою цього діагнозу є виділення гнійного ексудату. Цей діагноз можна зустріти й у дітей дошкільного віку, і у пенсіонерів. Хвороба є приводом терміново розпочати лікування, адже небезпека полягає в:
- зниженні слуху — особливість перебігу гнійного отиту ще й у тому, що погіршення гостроти слуху може бути незворотним;
- ймовірності хронічної форми — при цьому понад 50% хронічних випадків припадають на вік до 18 років, тобто отримана в дитинстві хвороба часто залишається на все життя;
- внутрішньочерепних ускладненнях — через інфекцію можуть розвинутися абсцес, менінгіт;
- головних болях — неприємні відчуття інколи турбують майже постійно.
Отит також супроводжується шумом у вухах, підвищенням температури тіла, постійною втомою. Варто розуміти, що відсутність необхідного лікування та перехід запалення до мозку можуть навіть спровокувати смерть.
Коли підвищується ймовірність отиту?
Попри те, що захворювання є дуже розповсюдженим, одні люди хворіють на нього декілька разів на рік, а інші — жодного разу за все життя. Які ж фактори підвищують ризик отиту? Серед основних чинників:
- часті запалення верхніх дихальних шляхів;
- цукровий діабет;
- імунодефіцити;
- порушення принципів особистої гігієни;
- хвороби ротової порожнини;
- втручання в зоні носоглотки;
- постійна перевтома;
- погане харчування;
- часте перебування в холодному й сирому приміщенні.
Таким чином, профілактика отиту полягає в підтримці здорового способу життя та запобігати ускладненням хронічних хвороб. Якщо ж запобігти захворюванню не вдалося, варто суворо дотримуватися рекомендацій лікаря, використовувати призначені препарати — і стан покращиться всього за декілька днів.