Алкоголізм – це серйозна залежність хворобливої тяги до спиртного. Більшість експертів називають її своєрідним видом наркоманії, адже алкоголь є наркотиком, до того ж дуже небезпечним. Його руйнівний вплив на організм можна порівняти з дією героїну або кокаїну.
Щоб виявити стадію залежності, використовується спеціальний тест. Його проводить спеціаліст нарколог. Існує кілька стадій розвитку захворювання. Перша полягає в тому, що блювотна реакція пропадає у разі вживання спиртного у великій кількості. Для другої характерне споживання алкоголю з метою усунення похмілля, а третя відрізняється готовністю залежного пити в будь-якій ситуації і навіть замінювати напої сурогатами у разі їх відсутності.
До головної причини такого згубного уподобання відносять психосоматику. У більшості випадків проблема виникає через соціальні труднощі та психологічні переживання в житті людини. Найчастіше з цього і починається зловживання алкоголем.
Методи лікування алкоголізму у сучасній психіатрії
Алкогольная зависимость лечение починається з визначення проблеми та її визнання. На залежність можуть вказувати такі ознаки:
- втрата колишніх інтересів та життєвих цінностей;
- вживання спиртного на самоті;
- входження споживання алкоголю у звичку, створення своєрідних ритуалів, пов'язаних з випивкою, а також агресія у разі неможливості прийняти спиртне;
- спроби приховати від сім'ї та близьких пристрасть до напоїв;
- наявність захованого алкоголю у будинку.
Іноді захворювання переростає у досить серйозні наслідки не лише з фізичним, а й психологічним станом хворого. У деяких випадках у сім'ї починаються суперечки і навіть бійки.
До основних і найбільш важких наслідків хвороби відносять енцефалопатію внаслідок зловживання спиртним. Вона виявляється у набряклості мозку, пошкодженні печінки та аритмії. Щоб уникнути цього, слід вчасно вжити заходів та звернутися до фахівців за допомогою.
Фахівці в mc-spasenie.kiev.ua підходять до лікування пацієнтів комплексно, включаючи як медикаментозну терапію, так і роботу з психологом. Найчастіше лікування є стаціонарним і передбачає перебування хворого у центрі певний період. Також можливе кодування від алкоголю.