Головним завданням вважається саме формування у дитини обчислювального мислення. Ця навичка дозволить вирішувати серйозні завдання нинішнього сторіччя, які не мають однозначного вирішення. А допоможуть у цьому курси construct для дітей, саме тут в доступній цікавій формі покажуть як створюються сучасні ігри, а також навчають програмуввнню улюблених ігор.
З чого потрібно розпочати навчання дитини
У Європі учні молодшої школи починають відвідувати інтерактивні гуртки, у яких досвідчені педагоги знайомлять їх із азами візуального програмування. У нашій країні програмування включено до шкільної програми з інформатики, але далеко не скрізь його викладають на належному рівні. Батьки, зацікавлені у навчанні своєї дитини мистецтву програмування, шукають додаткових можливостей.
Звичайно ж, IT-фахівцям вдасться зробити це простіше, а головне ефективніше. Першим етапом у навчанні має стати пояснення значення слова «програміст» чи «айтішник», а також з'ясування основних нюансів їхньої діяльності. Потрібно знайти досвідченого айтішника, який все пояснить дитині простими словами. Не варто переживати, що багато діток непосидючі, оскільки в даному випадку їм не доведеться просиджувати годинник безперервно за підручниками. Зверніться до професіоналів своєї справи.
Можна продемонструвати дітям результати роботи програмістів: java-ігри для дітей, яскраві аплікації та відеоігри, що зачаровують, комп'ютерні програми, вражаючі сайти, наповнені найзручнішим інтерфейсом.
Потрібно запитати дитину, що її вразило найбільше. Головне усвідомлювати, що вона особистість зі своїми уподобаннями. Не можна нав'язувати дитині свої бажання, придушувати і змушувати її робити те, чого їй не хочеться через будь-які обставини. Швидше за все, школяр почне з графічних зображень, але це зовсім не означає, що це остаточний і безповоротний вибір.
До того ж, дитина рідко концентрується на чомусь одному. Якщо його увагу скаче від геймдева до додатків, переживати не варто, тому що дитина повинна спробувати все і знайти свою нішу. Навчання програмування має приносити лише щирі позитивні емоції.
Найкраще навчання – це практика
Не секрет, що навчання легше дається, якщо воно супроводжується практичними завданнями. Практика – сіль програмування. Можна вивчити безліч підручників з програмування, але так і не зуміти написати робочий код.
Щоб інтерес не випарувався, не варто навантажувати дитину теорією. Дозвольте йому більше практикуватися, адже якщо тільки читати фігурне катання, на ковзани не встанеш. Тут те саме. Уроки програмування слід розпочати саме з комп'ютера.
Коли розпочинати відвідування уроків програмування
Деякі «фахівці» заявляють, що дитина має освоювати програмування віком 10 років, а то й старше. Але це не так. Програмування можна починати освоювати з трьох років. Вражаюче, чи не так? Зрозуміло, дитина у такому віці самостійно не зможе написати серйозну програму, а ось різні головоломки, пазли та конструктори цілком підійдуть.
Для початку потрібно використовувати легкі розвивашки. Наприклад, Lego Duplo, а потім можна ускладнювати завдання і цілісно переходити на ігри для програмістів-початківців, на зразок Lego Boost або Lego Mindstorms. Усім захочеться створити свого робота.