Зараз на Прикарпатті мультипечі користуються більшою популярністю, ніж мультиварки. Дехто навіть плутає ці пристрої. Мультипіч – це окремий тип кухоного обладнання, що має доволі широку сферу застосування, в той час як мультиварка – прилад з обмеженою кількістю функцій. Далі розповімо детально про мультипечі: як вони працюють, чим відрізняються від інших кухонних пристроїв, на що потрібно звертати увагу при виборі та як правильно користуватися.
Що таке мультипіч
Мультипечі створені, щоб в них готували велику кількість страв. Прилад робить це швидко, не завдаючи зайвого клопоту кухарю. При готуванні зберігаються корисні властивості продуктів харчування.
Головне, що відрізняє мультипіч від мультиварки, це багатофункціональність пристрою. В мультиварці частіше варять, парять, тушкують, бо нагрів йде знизу і вже звідти розповсюджується по чаші. Мультипечі обладнані таким чином, що приготування їжі в них проводиться за рахунок рівномірно поданого гарячого повітря. Тому найбільш популярні страви готуються шляхом смаження та випікання. Завдяки конвекції продукти, які готують в мультипечах, не треба перегортати вручну, з цім завданням впорається гриль, який обертається автоматично.
Ще одна експлуатаційна перевага мультпечей – відсутність потреби у промішуванні інгредієнтів. Більшість рецептів для цього різновиду техніки допускають готування без використання масла.
Як вибрати прилад
Перше, з чим треба визначитись, це місце, де купувати знаряддя для кухні. Шукати прилад можна в стаціонарних торгівельних точках, але іноді легше знайти відповідні за параметрами мультипечі в інтернет-магазині. Сайти онлайн-магазинів обладнані системою пошукових фільтрів, які дозволяють скоротити час пошуку за рахунок миттєвого відсікання нерелевантних варіантів.
На які критерії потрібно звертати увагу:
- Функціонал. Якщо ви плануєте зробити мультипіч головним та єдиним приладом на вашій кухні, то шукайте агрегат з розширеним функціоналом. Існують моделі, які можна використати також для варки й приготування йогуртів. Якщо вам потрібен пристрій виключно для смаження, обирайте зразки зі стандартним набором функцій.
- Обʼєм. Треба орієнтуватися на кількість членів сім’ї, яких потрібно нагодувати за допомогою пристрою. Для однієї людини можна придбати міні модель з компактною чашею.
- Кількість запрограмованих режимів. Якщо ви плануєте, що мультипіч буде готувати сама, з мінімумом вашого втручання у процес, обирайте пристрої з великою кількістю вбудованих програм.
- Дизайн. Прилад стає частиною інтерʼєру. Якщо ваша кухня оформлена в одному з художніх напрямів, треба шукати агрегат, що буде пасувати до інтер’єру. У крайньому випадку варто врахувати хоча б кольорову гаму.
Поради щодо догляду
На щастя, мультипіч не належить до категорії примхливих приладів. Доглядати за нею просто. Чашу можна мити вручну або в посудомийній машині. Пластикові елементи треба протирати вологою губкою для посуду.