Зелена картка або Green Card — це міжнародне автострахування. Поліс схожий за принципами своєї дії на звичну нам автоцивілку. Діє він наразі в 43 країнах Європи, Азії та Африки. І у кожній країни є свої вимоги до виплати відшкодування збитків. Якщо ви виїжджаєте за кордон на власній машині, то точно знадобиться зелена карта, купити її можна в компанії ARX. Тоді ви отримаєте організацію допомоги при аварії рідною мовою.
Ліміти в різних країнах
Поліс працює майже по всій Європі, але сума компенсації відрізняється від країни до країни. Спойлер: не занадто суттєво.
Наприклад, якщо ви потрапили в аварію в Німеччині, то максимальні суми такі:
- збитки по майну — до 1 220 000 євро;
- збитки здоров’ю чи життю — до 7 500 000 євро.
А у Молдові ці суми набагато менші: 255 838 євро й 51 168 євро відповідно. У Польщі вони сягають 5 000 000 і 1 000 000 євро тощо. Точні дані щодо цього ви можете побачити на сайті регулятора ринку. Ним в Україні є моторно-транспортне страхове бюро, або МТСБУ.
Країни, що не мають лімітів
Серед країн, що використовують Green Card як правомірне міжнародне автострахування, є ті, хто взагалі не має лімітів. По життю й здоров’ю не мають обмежень:
- Франція;
- Фінляндія;
- Великобританія;
- Ізраїль;
- Бельгія;
- Ірландія;
- Норвегія.
Обмежень по життю, здоров’ю й майну не мають у законодавстві Туніс і Люксембург. У цих випадках страховик покриває всю суму збитків.
Як страхове покриття впливає на вартість поліса?
Насправді те, в яку країну ви прямуєте, не впливає на кінцеву вартість поліса. А реальними чинниками є:
- тип транспортного засобу (автівка, вантажне авто, мотоцикл тощо);
- тривалість перебування за кордоном (від 15 днів до 1 року).
Але ці чинники ніяк не впливають на розмірі лімітів. Тобто не важливо, ви потрапили в аварію на автівці чи мотоциклі. У держави є свої обмеження й вона буде їх дотримуватися.
Отже, у кожної країни є свої правила щодо реалізації виплат за полісом Зелена картка. Враховуйте це, коли збираєтеся в подорож на власному транспортному засобі.