Найкращі онкологічні клініки Німеччини використовують сучасні методи лікування раку стовбуровими клітинами (СК). Вони допомагають перезапустити систему кровотворення після високодозної хіміотерапії чи опромінення всього тіла. Процедура застосовується у дитячій онкології, а також у молодих пацієнтів. Для лікування раку стовбуровими клітинами у Німеччині скористайтесь сервісом Booking Health. Тут можна дізнатися ціни та записатися на зручні дати.
Варіанти терапії раку СК
Лікування стовбуровими клітинами може проводитись у двох варіантах:
- Трансплантація аутологічних СК
- Пересадка донорських СК
Ці методи лікування суттєво відрізняються за способом проведення процедури та механізмами дії.
Аутологічні СК використовуються при онкозахворюваннях у разі коли кістковий мозок не уражений раком. Якщо він став джерелом пухлинного процесу або залучений до прогресування захворювання, то в кістковому мозку містяться ракові клітини. Вони стануть джерелом рецидиву раку, тому в таких ситуаціях найкраще використовувати СК донора.
Переваги аутологічних СК:
- Доступність – не потрібно шукати донора
- Нижче вартість лікування
- Нижче ризик ускладнень
- Аутологічні клітини не відкидаються
Хоча аутологічні СК можуть містити ракові клітини, передові методи лікування стовбуровими клітинами, такі як подвійна трансплантація або очищення матеріалу перед трансплантацією, допомагають зменшити ризик рецидиву.
Донорська пересадка може викликати ускладнення, особливо при недостатній сумісності донора та реципієнта, але вона більш ефективна. Після пересадки СК активізується імунна реакція проти пухлини (реакція «трансплантат проти раку»), що з ймовірністю призводить до лікування від онкопатології.
Як проводиться пересадка СК
У Німеччині лікування раку за допомогою СК починається з кондиціювання. Пацієнт отримує хіміотерапію, іноді з опроміненням. В останні роки променева терапія застосовується рідше, ніж раніше. Хіміотерапія високими дозами препаратів із високою ймовірністю знищить усі ракові клітини в організмі, але разом із ними зруйнує і кістковий мозок, який зможе відновитися самостійно.
Під час кондиціювання також знижується імунітет, що дає змогу уникнути відторгнення донорських СК.
Якщо використовуються не донорські, а власні СК, то перед кондиціюванням потрібне одержання клітин та їхнє заморожування для подальшої пересадки. Отримати клітини можна із різних тканин. Спочатку для цієї процедури застосовувався кістковий мозок. Сьогодні найчастіше використовується периферична кров. Людині дають препарати, що змушують СК виходити з кісткового мозку в кровотік, а потім пропускають кров через апарат, який відбирає клітини протягом кількох годин. Для отримання потрібної кількості клітин може знадобитися повторення процедури. Після кондиціювання СК пацієнта чи донора вводяться внутрішньовенно. Донорські СК можуть бути використані у свіжому вигляді. Аутологічне СК перед введенням розморожують.
Приготування триває від 2 до 6 тижнів. Протягом цього часу у людини майже немає імунітету, тому їй потрібне перебування у спеціальній палаті з повітряними фільтрами, отримання антибактеріальної, протигрибкової та противірусної терапії. У крові не вистачає тромбоцитів та еритроцитів, що впливає на згортання крові та насичення тканин киснем. Для вирішення проблеми проводяться трансфузії еритроцитарної та тромбоцитарної маси.
Коли застосовуються СК та на які результати можна розраховувати
Пересадка СК є складною та дорогою процедурою. Вона небезпечна та погано переноситься, оскільки використовуються високі дози хіміопрепаратів. Лікування займає тривалий час. Тому методика не використовується як метод першого вибору, а застосовується в ситуаціях, коли стандартні способи лікування не працюють, якщо рак повертається після первинної терапії або ризик рецидиву за результатами діагностики оцінюється як високий.
Реклама