Сервер — немов капітан корабля, що веде наявну в компанії ІТ-інфраструктуру до досягнення найвищої ефективності протікання бізнес-процесів. Роль серверного обладнання важко переоцінити. Тому можна назвати спеціалістів, що здійснюють проектування, монтаж, налаштування, адміністрування та обслуговування серверів, такими собі тіньовими кардиналами. Бо, насправді, від їх професіоналізму та правильності прийняття рішень залежить ні багато ні мало, а прибутковість вашого бізнесу. І це не перебільшення, адже сервер керує функціонуванням корпоративної чи офісної мережі. Він здатен як прискорити роботу всіх ланок підприємства, так і навпаки, загальмувати. Так що, чим стане серверне обладнання для компанії — каталізатором нових успіхів та звершень чи дороговказом до стагнації та неефективного використання наявних ресурсів, багато в чому залежить від людей, що відповідають за їх безперебійну та ефективну роботу.
Головна мета — досягнення найвищої продуктивності роботи сервера
Насправді визначити, що ви правильно налаштували обладнання та грамотно виконуєте роботи з його адміністрування, не так просто. Часто спеціалісти-початківці одразу збираються модернізувати сервер. Проте, апгрейд — це вихід з ситуації, коли техніку купували давно. Звичайно, варто завжди мати на увазі можливість масштабування проекту та обирати сервер з відповідними технічними можливостями. Але подекуди рішення проводити модернізацію з точки зору досвідченого адміністратора може здаватися просто безглуздим.
Справа в тому, що у переважній більшості випадків непродуктивна робота сервера пов’язана з прорахунками у його налаштуванні та адмініструванні. А розповіді про те, що обладнанню бракує наявних обчислювальних потужностей, є свідченням недостатньої кваліфікації виконавця робіт. Наведемо найпоширеніші помилки:
- неграмотне планування ресурсів;
- неоптимальні налаштування;
- неефективне використання робочих навантажень — можливості обладнання банально не виведені на максимум;
- недостатній контроль за робочими навантаженнями;
- система «нахапала» вірусів;
- використовується ПЗ, що давно не оновлювалося;
- відсутність оптимізації інтернет-трафіку.
Новачкам одразу важко збагнути всі тонкощі експлуатації серверів. Досвід набувається тільки з часом. Тому роботи по проектуванню, встановленню, адмініструванню та технічному обслуговуванню варто доручати професіоналам зі спеціалізованої ІТ-компанії. Важливо пам’ятати, що передусім необхідно підібрати оптимальні характеристики та конфігурацію сервера та визначити найкраще місце для його розташування. Помилки на цій стадії виправити не так легко.
Досягти найвищої ефективності роботи сервера — це тільки половина справи
Завдання адміністрування серверного обладнання полягає в підтриманні досягнутого рівня найвищої продуктивності. Часто новачки роблять помилку та передчасно «почивають на лаврах» після отриманого початкового результату. Це призводить до поступового зниження продуктивності протягом деякого часу. Тому важливо не тільки вивести ефективність роботи на максимум, але й підтримувати її. Вирішенню цього завдання сприяють:
- організація сучасної системи кібербезпеки, що дозволяє уникнути попадання в мережу вірусного та іншого шкідливого ПЗ;
- впровадження контролю за роботою встановлених програм включно з чітко продуманої схемою по усуненню збоїв та помилок;
- забезпечення актуального стану софту шляхом регулярних оновлень;
- впровадження обов’язкового створення резервних копій даних, що запобігає втраті інформації;
- оптимізація інтернет-трафіку;
- організація моніторинга стану відкритих портів — імовірних «дверей» для проникнення небезпечних загроз.
Правильно організована адміністрація серверного обладнання допомагає знаходити проблеми на початковій стадії та оперативно вирішувати їх, як то кажуть, малою кров’ю.
Реклама