Як розпізнати контент, створений штучним інтелектом?

Активний розвиток штучного інтелекту та стрімкий інформаційний потік змушують сьогодні особливо критично ставитися до будь-яких нових та медіаконтенту, адже мовні моделі та генеративні алгоритми навчилися виробляти буквально все - від простих зображень до повноцінних відео та музики. Втім, якщо придивитись уважніше, то можна знайти безліч спільного у такому контенті попри унікальність.

Візуальні прикмети

Різноманітні інструменти штучного інтелекту сьогодні допомагають у багатьох бізнесах та професіях, причому завдяки своїй багатофункціональності вони стають фактично універсальним способом налагодити той чи інший напрямок роботи. Наприклад, в індустрії азартних розваг онлайн казино на кшталт PMсasino використовують алгоритми ШІ для дослідження поведінки гравців, оптимізації роботи сайту та підвищенню рівня захищеності гри.

Втім, для пересічного користувача результати роботи нейромереж є показовими у створенні візуального контенту. В інтернеті його стає дедалі більше, проте слід визнати, що більша його частина помітна неозброєним оком. Найпростіший приклад - це фото та зображення, які генерує ШІ. Зазвичай, оперуючи простими запитами, нейромережа видає зображення у схожій стилістиці та грішить однаковими помилками:

  • Неправильна анатомія (наприклад, менше або більше пальців на руці);
  • Асиметрія;
  • Проблеми з написами та текстом на фото;
  • Нереалістичність облич та зайва ідеальність.

Варто зазначити, що розробники чудово про це знають та постійно вдосконалюють технології, проте характерну штучність прибрати досі не вдається.

Що не так з відео

Однією з головних загроз поширення штучного інтелекту називають його використання з метою створення неправдивих відеороликів (дипфейків). Нейромережі вже навчилися практично ідеально відтворювати голоси людей та навіть міміку, а самі відео стає все складніше відрізняти від правди. 

Попри це уважний перегляд все ж дозволить виявити підозрілі елементи. Зазвичай таким дипфейкам притаманна беземоційність мови та неприродні руки людини, яка говорить, а якщо мова йде про певні обʼєкти, то штучний інтелект досі слабо товаришує з фізикою, тож може спотворено відтворювати рухи, падіння, руйнування тощо.

Зрештою, на боці користувача і сучасні сервіси, які допомагають розрізнити такий контент. Наприклад, популярні соціальні мережі або відеоплатформи вже сьогодні позначають відповідний контент спеціальними маркерами, які вказують на те, що відео створено за допомогою ШІ. Зазначається, що це лише початковий етап, адже в майбутньому такий контент ставатиме якісніше та зростатиме у кількості, тож і інструменти контролю мають вдосконалюватися.

Реклама