Менеджмент ризиків — це процес прийняття та реалізації грамотно вироблених управлінських рішень. Вони спрямовані на зниження ймовірності можливих втрат у бізнесі.
Правильно реалізований ризик-менеджмент (risk management) може підвищити ділову репутацію та збільшити ефективність роботи компанії.
Базова інформація
Передбачити й повністю виключити всі загрози практично неможливо. Потрібно правильно ними управляти. Рішення щодо впровадження системи управління загрозами зазвичай приймаються в усіх підрозділах організації. Головна мета процесу полягає у створенні якісної системи управління загрозами. Менеджмент ризику – своєрідна кнопка SOS, що працює навіть у критичних умовах. Завдяки їй можна своєчасно виявити та розподілити загрози, зменшити ступінь впливу негативних факторів.
Основні результати ризик-менеджменту:
- виявлення можливих причин виникнення загроз;
- вироблення та впровадження антикризових рішень;
- усунення чинників, які стоять шляху реалізації програми.
Щоб досягти цих цілей, потрібно організувати роботу на високому професійному рівні.
Як керувати загрозами
Менеджмент ризику передбачає застосування однієї чи кількох методик, вибраних з урахуванням результатів аналізу даних. Він має на увазі визнання впливу можливих загроз діяльності компанії в цілому та загальному розгляді.
Організація системи ризик-менеджменту виглядає так:
- Визначення контексту. Визначення контексту: внутрішні особливості компанії (слабкі/сильні сторони) та зовнішні умови (політичне, соціальне, конкурентне, фінансове оточення).
- Ідентифікація ризиків. Ідентифікація ризиків за допомогою мозкового штурму або методу експертних оцінок: на даному етапі визначаються види та причини можливих загроз.
- Аналіз виявлених загроз. Ризику присвоюється свій рівень, уточнюються потенційні наслідки та схеми їх виникнення.
- Оцінка. За кожною загрозою експерти визначають співвідношення між потенційною вигодою та негативними наслідками. Визначається вартість ризику – можливі збитки компанії.
- Прийняття та реалізація рішення щодо загроз. Впроваджуються конкретні рішення, плануються та проводяться заходи, за допомогою яких можна збільшити потенційну вигоду та мінімізувати можливі втрати від загроз.
- Моніторинг. Перевіряється ефективність всіх етапів ризик-менеджменту, виконується доопрацювання та покращення процесу, контроль.
Довіряти організацію ризик-менеджменту необхідно професіоналам.
Реклама