Ризик-менеджмент

Менеджмент ризиків — це процес прийняття та реалізації грамотно вироблених управлінських рішень. Вони спрямовані на зниження ймовірності можливих втрат у бізнесі.

Правильно реалізований ризик-менеджмент (risk management) може підвищити ділову репутацію та збільшити ефективність роботи компанії.

Базова інформація

Передбачити й повністю виключити всі загрози практично неможливо. Потрібно правильно ними управляти. Рішення щодо впровадження системи управління загрозами зазвичай приймаються в усіх підрозділах організації. Головна мета процесу полягає у створенні якісної системи управління загрозами. Менеджмент ризику – своєрідна кнопка SOS, що працює навіть у критичних умовах. Завдяки їй можна своєчасно виявити та розподілити загрози, зменшити ступінь впливу негативних факторів.

Основні результати ризик-менеджменту:

  • виявлення можливих причин виникнення загроз;
  • вироблення та впровадження антикризових рішень;
  • усунення чинників, які стоять шляху реалізації програми.

Щоб досягти цих цілей, потрібно організувати роботу на високому професійному рівні.

Як керувати загрозами

Менеджмент ризику передбачає застосування однієї чи кількох методик, вибраних з урахуванням результатів аналізу даних. Він має на увазі визнання впливу можливих загроз діяльності компанії в цілому та загальному розгляді.

Організація системи ризик-менеджменту виглядає так:

  1. Визначення контексту. Визначення контексту: внутрішні особливості компанії (слабкі/сильні сторони) та зовнішні умови (політичне, соціальне, конкурентне, фінансове оточення).
  2. Ідентифікація ризиків. Ідентифікація ризиків за допомогою мозкового штурму або методу експертних оцінок: на даному етапі визначаються види та причини можливих загроз.
  3. Аналіз виявлених загроз. Ризику присвоюється свій рівень, уточнюються потенційні наслідки та схеми їх виникнення.
  4. Оцінка. За кожною загрозою експерти визначають співвідношення між потенційною вигодою та негативними наслідками. Визначається вартість ризику – можливі збитки компанії.
  5. Прийняття та реалізація рішення щодо загроз. Впроваджуються конкретні рішення, плануються та проводяться заходи, за допомогою яких можна збільшити потенційну вигоду та мінімізувати можливі втрати від загроз.
  6. Моніторинг. Перевіряється ефективність всіх етапів ризик-менеджменту, виконується доопрацювання та покращення процесу, контроль.

Довіряти організацію ризик-менеджменту необхідно професіоналам.

Реклама