Осінній авітаміноз: як зберегти здоров'я в холодну пору року?

З настанням осені багато людей відчувають погіршення самопочуття та загальну слабкість. Щоб визначити причину нездужання, важлива своєчасна консультація та діагностика у медичного фахівця. Фахівці радять звертати особливу увагу на такі прояви, як хронічна втома, надмірна сонливість і підвищена дратівливість – це можуть бути ознаки розвитку сезонного авітамінозу.

Причини осіннього авітамінозу

Ослаблення захисних функцій організму в осінній період має комплексний характер. Досвідчені спеціалісти медичного центру Шпиталь Шептицького щодня допомагають пацієнтам подолати цю проблему та виділяють декілька основних причин її виникнення:

  • Скорочення світлового дня та зменшення інтенсивності сонячного випромінювання, що спричиняє нестачу вітаміну D;
  • Суттєво змінюється й раціон харчування – зменшується споживання свіжих плодів та овочів, які є природним джерелом важливих вітамінів і мінералів;
  • Зниження температури повітря та її часті коливання додатково виснажують організм;
  • Негативний вплив посилюється через постійні стресові ситуації, надмірне робоче навантаження та недостатній час для відновлення;
  • Забруднене повітря мегаполісів і обмежене перебування на природі також сприяють розвитку авітамінозу.

Вплив авітамінозу на організм

Нестача вітамінів позначається на всіх системах організму. Погіршується робота травної системи, з'являються проблеми зі шкірою та волоссям. Знижується концентрація уваги, порушується сон, виникають часті головні болі. Імунна система слабшає, що робить людину більш вразливою до вірусних та бактеріальних інфекцій.

Профілактика та лікування

Для подолання осіннього авітамінозу необхідно дотримуватися збалансованого харчування. Раціон має включати продукти, багаті на вітаміни групи В, С, D, а також мінерали - залізо, цинк, магній. Корисно вживати сезонні овочі та фрукти, горіхи, рибу жирних сортів.

Важливість фізичної активності

Регулярні фізичні навантаження допомагають підтримувати тонус організму та покращують настрій. Навіть щоденна 30-хвилинна прогулянка на свіжому повітрі здатна значно підвищити життєвий тонус та зміцнити імунітет. Помірні заняття спортом стимулюють вироблення ендорфінів - гормонів щастя.

Режим дня та відпочинок

Повноцінний сон - запорука міцного здоров'я. Важливо дотримуватися режиму дня, лягати спати та прокидатися в один і той же час. Достатній відпочинок допомагає організму відновлюватися та протистояти сезонним захворюванням. Рекомендується спати не менше 7-8 годин на добу.

Медична допомога

При серйозних проявах авітамінозу не варто займатися самолікуванням. Досвідчені спеціалісти медичного закладу проведуть необхідні обстеження та призначать індивідуальний курс лікування, який може включати вітамінні комплекси та інші препарати для зміцнення імунітету.