Власники смартфонів на базі операційної системи Android зазвичай мають у своєму розпорядженні значно більшу кількість інструментів у порівняння з iOS, які дозволяють експериментувати з налаштуваннями. Окрім зовнішніх змін та персоналізації пристрою, активація певних параметрів може навіть вплинути на загальну якість та швидкість роботи смартфона.
Режим розробника
Однією з головних переваг Android є так звана відкритість системи, а налаштовувати її можна прямо у спеціальному режимі розробника. Хоча цей режим не призначений для звичайних користувачів, деякі його функції можуть бути корисними для прискорення роботи смартфона. Практичний результат можна помітити на прикладі швидкості завантаження мобільних додатків або роботи в інтернеті. У якості тесту на багатозадачність чудово підійде, наприклад, гра онлайн в ігрові автомати 777, адже вона одночасно вимагатиме і передачі даних, і завантаження простої гри.
Власне режим розробника відкриває доступ до глибшого налаштування системи, проте під час активації будь-якої функції у ньому слід бути обережним, щоб не нашкодити системі:
- Зміна шкали анімації вікон;
- Рендеринг графіки;
- Обмеження фонових процесів;
- Аналіз завантаженості процесора.
Подібні налаштування дозволяють оцінити загальне навантаження на систему та виявити зайві процеси. Вхід у режим розробника може відрізнятися в залежності від моделі, проте найрозповсюдженішим способом натиснути 7 разів на номер збірки у налаштуваннях.
Ревізія вмісту
Якщо режим розробника, на перший погляд, виглядає складним та незрозумілим, то попрацювати на швидкість смартфона кожен користувач може власноруч і без глибоких налаштувань. Перше, з чого варто почати — забезпечити достатньо вільного місця. Втім, часто буває так, що простим видаленням непотрібних додатків або розчищенням галереї не обійтися. В такому випадку слід очистити кеш додатків, у браузері, а також видалити тимчасові файли.
Окрему увагу слід звернути на додатки. По-перше, можна видалити або відключити непотрібні програми для зниження навантаження на систему, а по-друге — деякі додатки мають "полегшені" версії, які менше навантажують процесор та використовують менше пам’яті.
Зрештою, дієвим способом є відмова від "важких" шпалер та надмірної кількості анімацій або віджетів — їх робота також потребує чимало ресурсів. Також не слід забувати про регулярне оновлення операційної системи та окремих додатків - часто у нових версіях розробники оптимізують процеси та прискорюють роботу без додаткових зусиль з боку користувачів.
Реклама