Пластикове пакування: що треба знати при його виборі

Пластикове пакування — звичне явище для закладів громадського харчування, служб доставки та супермаркетів з відділами кулінарії. Саме в таких контейнерах продається їжа на винос. Немає нічого дивовижного, що бокси з полімерів мають такий великий попит. Адже в них дуже багато переваг:

  • гігієнічність — контейнером скористаються лише одного разу, отже, ризик розвинення небезпечних речовин майже зведений до нуля;
  • зручність — достатньо покласти їжу та закрити кришку;
  • легкість — пакування майже не відчувається в руці, отже, його вага не впливає на масу страви;
  • безпека — пластик не вступає в хімічну реакцію з продуктами, він не впливає на аромат та смак їжі;
  • прозора фактура — дозволяє оцінити свіжість та естетичність подавання без відкривання кришки;
  • дешевизна — пластикові вироби недорого стоять.

Виробники пропонують величезний вибір боксів. Перед тим, як придбати такий одноразовий посуд оптом або вроздріб, треба розібратися в його видах і характеристиках.

Види пластикового пакування

В асортименті постачальників одноразового посуду можна знайти такі види пластикового пакування:

  1. Пластикові контейнери для гарячого — виготовлені з поліпропілену, який не боїться впливу високої температури. Крім того, цей матеріал добре підтримує тепло страви. Це ще стає можливим завдяки герметичній кришці.
  2. Пластикові контейнери для фруктів та ягід — найчастіше використовуються в супермаркетах та продуктових магазинах. Такі бокси не мають кришки. Замість неї може бути присутня харчова плівка. Пакування для фруктів та ягід має отвори, які забезпечують вентиляцію. Повітря дозволяє довго підтримувати свіжість плодів.
  3. Пластикові салатники — переважно мають круглу форму. Вони розрізняються за висотою стінок. Завдяки цьому можна підібрати варіанти для салатів з будь-якою заправкою. Обов’язково додаються прозорі кришки, які дозволяють оцінити салат без відкривання. Крім того, кришки забезпечують герметичність. Це дозволяє підтримувати свіжість салатів протягом транспортування.
  4. Пластикові соусники — переважно виконані у круглій формі та розраховані на подавання однієї порції кетчупу, майонезу, гірчиці тощо. Такі контейнери укомплектовані герметичною кришкою. Також виробники пропонують великі багатосекційні соусники. Вони розраховані на подавання декількох соусів одночасно. Це дуже зручно для закладів.
  5. Пластикові супники — призначені для перевезення перших страв. Виготовлені з термостійкого поліпропілену, який не виділяє потенційно небезпечні речовини при нагріванні. Пластик добре підтримує температуру страви. Замовник отримає теплий суп навіть при тривалій доставці.
  6. Пакування для суші та ролів — контейнер має розділення на секції, що дозволяє подавати основну страву, васабі та імбир без ризику їхнього змішування. До контейнера додається прозора кришка, яка дозволяє оцінити естетику подавання страв японської кухні.
  7. Пляшки ПЕТ — призначені для рідини. До них можна наливати будь-які напої. Тільки не рекомендується в пластикових пляшках довго зберігати алкоголь.

Що ще треба враховувати при виборі пакування

При виборі боксів та пляшок треба враховувати їхній об’єм. Його слід підбирати залежно від розміру порції. Також необхідно звернути увагу на фактуру матеріалу. Нижня частина може бути чорною. А кришки для контейнерів найчастіше мають прозору фактуру. Їх треба підбирати під діаметр ємності.

Реклама