Вимірювання МНВ під час антикоагулянтної терапії. Рекомендовані рівні та обладнання для тестів

Під МНВ (міжнародне нормалізоване відношення) розуміють запропонований стандарт визначення протомбінового індексу, який необхідно перевіряти під час призначення антикоагулянтів. Саме останні вважаються ефективними у терапії серцево-судинних захворювань, коли необхідно знизити згортання крові. У цій статті ми розглянемо, який рівень МНВ повинен бути у пацієнта, який приймає антикоагулянти.

Як проводиться вимірювання МНВ?

Антикоагулянти – це препарати, які пацієнт в індивідуальному порядку може приймати все життя. Для оцінки протомбінового часу, тобто часу утворення тромбу, проводять тести за допомогою маркеру МНВ. Цей показник демонструє стан гемостазу на фоні прийому антикоагулянтів. Для дослідження беруть цитратну плазму. Також обов’язково слід враховувати й патологію, бо для кожної існують свої норми МНВ (https://med.hlr.ua/articles/izmereniye-mno).

Розглянемо затверджений рівень МВН для різних захворювань:

  • профілактика та терапія легеневої тромбоемболії та тромбоза глибоких вен повинна мати показник у діапазоні 2,0-3,0;
  • при наявності механічних протезів серцевих клапанів показник знаходиться у межах 2,5-3,5;
  • при наявності судинних захворювань та інфаркту міокарда показник має більший діапазон 3,0-4,5.

Які прилади використовують для вимірювання МНВ?

Для якісного дослідження системи гемостазу у сучасній медицині використовують коагулометр. За їх допомогою можливо визначити багато показників крові, але у випадку антикоагулянтної терапії головним є МНВ. В основі принципу роботи приладу лежить можливість створення згустку фібрину за певний час. Для цього до зразка додається спеціальний реагент.

Медичні компанії пропонують різні види коагулометрів, які можна використовувати у домашніх та лабораторних умовах. Наприклад, пацієнти, які повинні приймати ліки все життя, можуть купити портативний коагулометр. Він працює дуже просто: на спеціальну одноразову тест-смужку треба капнути кров та почекати, поки буде йти аналіз. Через деякий час на екрані приладу з’явиться результат.

Перевагою портативного обладнання є можливість постійного моніторингу стану пацієнта у домашніх умовах. Але слід розуміти, що для більш детальних та точних результатів необхідні дослідження на професійному стаціонарному коагулометрі. Частіш за все лабораторії використовують автоматичні прилади, які не дозволяють втручання людини у процес. Це видає більш точні результати.

Також важливо розуміти, що на результати впливає якість приладу, тому потрібно обирати надійного виробника. Сьогодні на ринку є роками перевірені лідери у медичному обладнанні. Вони проводять необхідні дослідження та використовують інноваційні технології для створення досконалих приладів. Саме їх обладнання пропонує компанія HLR, яка багато років працює з зарубіжними брендами.

Реклама