Криптовалюти — це не тільки можливість збагачення та новий етап розвитку фінансової системи. За співвідношенням BTC-гривня стежать мільйони користувачів, проте не кожен із них розраховує тільки на покращення власного фінансового стану.
Багато людей займається благодійністю. Наприклад, Віталік Бутерін, якому світ завдячує другій за популярністю крипті (ефіру), жертвує на благодійність шалені гроші. У 2020 році він подарував системі охорони здоров’я Індії мільярд доларів, а у 2022 допоміг Україні на суму 400 ефірів.
Blockchain Charity Foundation: прозора благодійність
У 2018 році з’явився благодійний фонд BCF, який допоміг зробити діяльність таких організацій більш прозорою. Адже відомі чисельні випадки, коли кошти використовувалися не за призначенням або керівництво організацій зловживало витратами пожертвувань.
Створення фонду BCF допомогло зробити шлях коштів помітним на всіх етапах. Пожертвування в крипті можна відстежувати від відправника до місця призначення.
Якщо простежити діяльність звичайних благодійних організацій, то можна помітити низку недоліків. Значна частина коштів ніколи не доходить до людей, яким призначена допомога. Гроші з’їдаються адміністративними витратами: інколи мова йде про втрату 80%! Діяльність BCF направлена на виправлення таких недоліків.
Криптовалютний фонд ЮНІСЕФ
ЮНІСЕФ – перша організація в ООН, яка почала приймати благодійні пожертвування у криптовалюті. Не всі були в захваті від такої пропозиції, адже на момент прийняття такого рішення до цифрових валют було скептичне відношення.
Такий кардинальний підхід дозволив співробітникам ЮНІСЕФ краще розбиратися в крипті, розуміти її переваги, безпечно зберігати та направляти допомогу тим, кому вона потрібна. На сьогодні фонд зібрав мільйони доларів та забезпечив кращі умови життя жителям деяких африканських країн.
Інші благодійні криптовалютні проєкти
Вищевказані організації стали першими, хто почав збирати допомогу в криптовалютах. Проте в останні роки кількість благодійних фондів стрімко зростає. Серед найбільш важливих організацій:
- Giving Block — мережа для пожертвувань, послугами якої користуються сотні компаній. Гнучка система дозволяє працювати з 45 криптовалютами. Отримані кошти йдуть на покращення умов життя в найбідніших країнах світу.
- Save the Children — компанія, яка займається захистом прав дітей. Група почала приймати пожертвування в крипті для боротьби з торгівлею дітьми та жорстоким поводженням з ними.
- Ананасовий Фонд — компанія, яка розв'язувала проблеми бідності та екології. За час свого існування Ананасовий Фонд зібрав понад 5,5 тис. біткоїнів. На жаль, зараз фонд закритий.
Таким чином, людство помітило ще один сценарій використання криптовалют – благодійність. Особливості використання крипти дозволяють боротися з бюрократією та адміністративними витратами, які стають перепоною для отримання фінансової допомоги всім, хто її потребує. Перекази в криптовалютах швидкі та безпечні, а відправник коштів завжди може прослідкувати шлях їх використання.
Реклама