Безкоштовного проїзду у Дніпрі не буде, а центр будуть ремонтувати: підсумки року у Дніпрі

Місцева влада Дніпра відзвітувала, чому у місті відбувається те, що відбувається

У Дніпрі міський голова Борис Філатов зробив традиційний звіт за минулий рік, підкресливши, що попри війну, місто залишається великим хабом і поступово відновлюється після ракетних атак, а також розвиває інфраструктуру. Новини Дніпра свідчать, що у мешканців міста накопичилося чимало питань до мера у зв’язку із тим, що упродовж року центральна частина міста у буквальному сенсі була перерита — і біля центрального мосту, і неподалік центрального мосту, і в інших місцях.

Крім того, одна з великих проблем — це здорожчення вартості проїзду у громадському транспорті, яке набуде чинності на початку січня. Як зазначає видання «Відомо», під час спілкування з Філатовим, жителі поставили гостре питання, чому у Харкові поїзд у транспорті безкоштовний, а у Дніпрі за нього доведеться платити більше.

У відповідь на питання Філатов зазначив, що на це є кілька причин. Головна – у Харкові весь громадський транспорт муніципальний, а у Дніпрі маршрутки належать приватним перевізникам. Крім того, у Харкові кількість одиниць громадського транспорту вдвічі менша ніж у Дніпрі, і там на компенсацію проїзду витрачають 2,5 млн грн з бюджету, а у Дніпрі на ці цілі треба буде 4-5 млрд грн. Враховуючи, що Дніпро постійно ліквідує наслідки ракетних ударів, а також суттєво допомагає фронту, такі трати не є розумними.

Крім того, Філатов зазначив, що компенсації проїзду здійснюватиметься за рахунок бюджетних коштів, а фактично — за рахунок самих людей, тож така практика — це просто перекладання народних коштів з однієї кишені в іншу.

Щодо переритого центру міста, то Філатов зазначив, що це робилося задля того, щоб уникнути постійних підтоплень. І звинуватив «попередників» в тому, що їхні розрахунки щодо спроможностей зливової каналізації вбирати воду після опадів були хибними.

За словами мера, проблеми з системою водовідведення виникли ще за радянських часів через численні прорахунки та дефекти у проєктуванні - вони будувалися з помилками, використовували труби різного діаметра без належних з’єднань, а подекуди системи водовідведення взагалі були відсутні.

Крім того, потребують заміни і трамвайні колії у центральній частині міста. Роботи в районі проспекту Лесі Українки мали закінчитися ще до нового року, але підрядники не встигають, через шо в цьому районі виникають постійні пробки. Тож терміни закінчення цих робіт визначили, як кінець січня 2025 року.

Реклама