Автомобілізація продовжує розвиватися в усьому світі, і Україна тут — не виняток. Чим більше на дорогах машин — тим вищий ризик потрапити в дорожньо-транспортну пригоду. Це не потрібно нікому, але ризики аварії все одно зберігаються. Так було, є та буде завжди на дорозі.
Не так проблематично визначити винуватця ДТП, як змусити його сплатити всю суму компенсацій усім іншим учасникам аварії. Мова йде не про те, що він не хоче цього робити, він просто не може через нестачу коштів. Принаймні, так було до певної пори. Тоді виплати розтягуватися на довгі роки. А це нікого не влаштовувало.
Наразі на законодавчому рівні введено обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності. Скорочено — ОСЦПВ. Поза межами офіційно-ділового стилю ще використовується слово «автоцивілка». Поліс ОСЦПВ повинен бути в кожного водія. Інакше наслідки будуть поганими.
Випадки, коли не здійснюються виплати за автоцивілкою
Це важливо знати, аби не розраховувати на даний поліс завжди. До подібних випадків належать наступні:
- Якщо при експлуатації машини їй завдано шкоду, за котру не йде цивільно-правова відповідальність. Це можуть бути різноманітні стихійні лиха.
- Винуватець ДТП також не отримає від автоцивілки нічого. Виплати – лише всім іншим постраждалим особам. Винуватцю своє авто доведеться ремонтувати самотужки. Те ж саме стосується й здоров’я водія, котрий скоїв аварію. ОСЦПВ нічого йому не компенсує.
- Якщо в машині, власник якої спричинив ДТП з власної вини, було якесь майно, то за нього теж не буде. Доведеться все сплачувати автовласникові.
- На різноманітні змагання чи тренувальні поїздки не розповсюджується дія автоцивілки, адже там ризики аварій — відносно високі, все залежить від складності трас та багато чого іншого. Важливо тільки, щоб змагання були офіційними.
- Випадки, коли машина піддалася іонізуючому випромінюванню. Простіше кажучи — радіації. Вони рідкісні, але все ж існують. Тому страхові компанії себе убезпечили від цього. Ще варто розуміти, що, скоріше за все, після дії подібного випромінювання машина взагалі стане непридатною до використання, і знаходитися в ній людям буде небезпечно.
- Втрата товарної цінності машини. Це може просто з часом трапитися, адже машини зношуються.
- Знищення під час аварії різноманітних антикварних речей та інших подібних цінностей.
- Коли машина постраждала від масових заворушень та бойових дій. Для таких випадків існує КАСКО.
Ці моменти важливо враховувати. Не варто завжди покладатися тільки на автоцивілку. Для захисту власного авто є інші поліси.
Порядок дій у випадку ДТП, котрі стосуються виплати страховки
Якщо водій зі своєї вини спровокує аварію, то його дії будуть такі:
- Викликається поліція та оформляється ДТП.
- Конкретний автовласник визнається винуватцем аварії.
- Він телефонує до страхової компанії, та її представники оглядають на місці пошкодження.
- Призначаються відповідні виплати потерпілим.
Якщо діяти правильно, то все буде добре. Кожний, хто має на те право, отримає свої виплати.
Реклама