Сироватки з кислотами: гайд з використання

Влітку ми обходилися мінімальною кількістю косметики. Але з настанням холодів багатоступеневий догляд можна відновлювати. І перший претендент на повернення — сироватка з кислотами. Шкірі в цей період потрібне додаткове зволоження, відновлення та м’яке відлущування. Достатньо обрати відповідну сироватку та правильно її використовувати. Розповідаємо, як це зробити.

Як вибрати сироватку?

Продукт підбирається з урахуванням особливостей і потреб шкіри. Перше, що потрібно, — визначити свій тип. Будь-яка шкіра потребує регулярного очищення, тонізування та зволоження. Жирна, наприклад, схильна до появи запалень і комедонів, тому сироватка має надавати антисептичну дію і регулювати роботу сальних залоз. За сухого типу шкіри часто спостерігаються лущення та відчуття стягнутості, їй необхідні продукти, які відновлюватимуть мікробіом і підтримуватимуть захисні функції. Чутливий тип схильний до зневоднення та реактивності, для нього треба обирати засоби з делікатною м’якою дією. На https://eva.ua/brnd-216861/ можна підібрати сироватку для будь-якого типу шкіри. 

Існує кілька груп кислот, які використовують у догляді. AHA, BHA і PHA — цими абревіатурами позначають підгрупи гідроксикислот. Основна їхня функція — відлущування відмерлих клітин. Крім того, у кожної кислоти є свої особливі властивості.

AHA

Альфа-гідроксикислоти називають фруктовими, оскільки вперше їх виявили у фруктах. Вони є водорозчинними, працюють на поверхні шкіри та відлущують ороговілі клітини. У результаті шкіра стає більш зволоженою, сяйною і гладенькою, зменшується вираженість зморщок. До групи AHA-кислот належать: молочна, гліколева, мигдальна, яблучна, лимонна, фітинова. Зазвичай виробники косметики використовують їх комплексно. Але можна зустріти й засоби окремо з молочною або гліколевою кислотою.

BHA

Основний представник групи бета-гідроксикислот — саліцилова. Її використовують для жирної і схильної до висипів шкіри. BHA-кислоти належать до жиророзчинних речовин і можуть регулювати вироблення себуму. Крім того, саліцилова кислота допомагає боротися з акне, закритими комедонами та розширеними порами. Її додають у засоби від чорних цяток, запалень.

PHA

Полігідроксикислоти належать до нового покоління кислот. Завдяки великій молекулярній структурі вони делікатніше впливають на шкіру та не подразнюють її, але також ефективно відлущують, підвищують рівень зволоження та допомагають позбутися зморщок. До групи PHA-кислот належать глюконова та лактобіонова. Зазвичай їх використовують для сухої та чутливої шкіри.

Азелаїнова

Азелаїнова належить до групи карбонових кислот. Її отримують із зернових культур. Вона діє м’яко та підходить навіть для чутливої шкіри. Сироватка з азелаїновою кислотою допомагає у зменшенні розацеа, акне, гіперпігментації та вирівнюванні тону.

Гіалуронова

Вона не належить до жодної групи. Гіалуронова кислота міститься в нашому організмі — вона притягує до себе воду та пов’язує її молекули, підтримує водний баланс шкіри, роблячи її пружною та еластичною. Найчастіше гіалуронову кислоту можна знайти в антивікових засобах.

Як користуватися?

Найнадійніший варіант — проконсультуватися з косметологом, перш ніж вводити кислоти в б’юті-рутину. Він допоможе підібрати відповідний засіб. А ми поділимося кількома універсальними правилами.

  • Перед використанням сироватки переконайтеся, що шкіра не подразнена, не лущиться та не реактивна.
  • Прочитайте рекомендації на пакованні засобу та дотримуйтесь їх.
  • Починайте вводити гідроксикислоти у свій догляд поступово, в невеликих пропорціях.
  • Наносьте сироватку тільки після того, як шкіра висохне. Вода — провідник, вона може посилити дію кислот і призвести до подразнень.
  • Після сироватки нанесіть крем. Так корисні речовини будуть збережені.

І не забувайте про продукти з SPF. Ультрафіолет активний навіть узимку, тому шкіру незалежно від використання кислот потрібно захищати щодня.

Реклама