Щоб дерев’яні будівлі, інші вироби і конструкції служили довго, не втрачаючи своїх властивостей, протистояли несприятливим кліматичним умовам, і грибковому ураженню, їх потрібно обробити спеціальним розчином. Тут http://restavraciya.com.ua/katalog/derevo/masla-dlja-dereva ви зможете заказати якісне масло для зовнішньої і внутрішньої обробки по найкращій ціні.
Бізнесмен Микола Сутягін почав будувати цей дім у 1992 році, починалося все з 3-х поверхової будівлі. До початку 2000-х дім «виріс» до 13 поверхів.
«Мені дуже хотілося, щоб з вікна було видно море. Бачиш, який будинок довелося звести!», - розповідав у свій час Сутягін журналістам журналу «Огонек».
Тоді ж про незвичайний будинок дізналися на конференції «Дерев’яне будівництво в північних містах», що проходила у норвезькому місті Тронхейм. «Будинок Сутягіна» планували занести в Книгу рекордів Гіннесса як найвищу дерев’яну будівлю в світі. Втім, навряд чи їм вдалося це зробити, у всякому разі, поки існує церква в румунському селі Сурдешти, висота якої разом зі шпилем становить 72 метри. Але російський рекорд «Будинок Сутягіна» побити міг.
Однак сусіди Сутягіна і пожежна служба міста такій будівлі раді не були. «Нехай випендрюється, блискавка потрапить через секунду спалахне. І правильно. Так йому і треба. Нічого свої мільйони на огляд виставляти», - говорили сусіди все тим же журналістам «Огонька».
А пожежники і влада заявляли, що будинок не тільки самобуд – і це порушує закон, але ще і вище визначених для дерев’яних будівель двох поверхів.
«Так у мене все дотримано. Будинок двоповерховий, а решта одинадцять поверхів—дах. У мене і в проекті так намальовано», - сперечався з ними Сутягін.
Однак правда виявилася не на його боці, у 2008 році суд постановив, що будівля має бути знесена. В кінці 2008 - початку 2009 років будинок був частково розібраний, і від нього залишилося лише чотири поверхи.
5 травня 2012 року на сусідній ділянці загорілася лазня, вітер перекинув огонь на знаменитий будинок, який згорів дотла. Жаль...