Кілька років тому японський автомобільний концерн Тайота провів випробування дослідного зразка пневмомобіля Toyota Ku Rin, який пройшов на одній заправці стисненого повітря більше 3 кілометрів, що стало рекордом на той момент. Але нещодавно індійська компанія Tata Motors показала повноцінне авто Tata AIRPOD, яке вже зараз може скласти серйозну конкуренцію не тільки альтернативному транспорту, але і автомобілям з двигунами внутрішнього згоряння.
Tata AIRPOD — це автомобіль з повітряним двигуном, що вміщає в себе трьох осіб. Він має трохи дивний дизайн, але це навряд чи можна віднести до недоліків автомобіля з повітряним двигуном виробництва Tata Motors. Місткість Tata AIRPOD теж не дуже велика, адже крім трьох осіб в салон цього пневмомобіля наврядчи вдасться покласти багаж, але ж головне в цьому новаторському засобі пересування — дуже низька ціна самої машини і колосальна економічність.
Думаю, і в Україні, враховуючі космічні ціни на пальне, цей автомобільчик користувався би популярністю. Достатньо купити якісний потужний компресор на autosklad.net, ось і маєш практично безкоштовне пальне!
Отже, автомобіль Tata AIRPOD працює на стислому повітрі, встановлений спеціально розроблений пневмодвигун приводиться в рух повітрям високого тиску, яке накачано в 175-літровий резервуар.
Цей двигун дає можливість пневмомобілю Tata AIRPOD розганятися до швидкості 70 км/год і проїхати на одній зарядці 200 кілометрів. Такі дані дає авто виробник Tata Motors.
Такі характеристики припускають, що автомобіль з повітряним двигуном стане ідеальним міським автомобілем. Він дуже компактний, практично абсолютно нешкідливий для навколишнього середовища (не викидає в атмосферу вихлопні гази) і гранично економічний.
При всьому цьому процес «заправки бака» повітрям займає близько двох хвилин, що ніяк незрівнянно з часом затраченим для зарядки акумуляторних батарей електромобілів. На сьогоднішній момент, автомобіль, що працює на повітрі Tata AIRPOD вже вийшов на другий етап ходових випробувань, а компанія виробник Tata Motors розповідає про те, що вона вже практично підготувала потужності для старту серійного виробництва авто працює на повітрі.