Підземне місто Кубер-Педі в Австралії

Переживши глобальний катаклізм по одному з апокаліптичних сценаріїв, в більшості випадків в уявленні фантастів, Земля стане непридатною для життя. Рятуючись, рештки жителів будуть перебиратися під землю, вибудовуючи там цілі міста і держави. В австралійському містечку Кубер-Педі ніколи не було ні витоку радіації, ні військових дій, ні битви з роботами, що вийшли з-під контролю. Але незважаючи на відсутність масштабної загрози ззовні, майже 2000 чоловік кілька десятиліть тому пішли під землю.

Місце це відоме як Світова столиця опалів. В цьому невеликому містечку в центральній частині австралійського штату Південна Австралія зосереджено близько 30 % загальносвітових запасів цього коштовного каменю. Перший благородний опал в Кубер-Педі знайшли в 1915 році, і, як це зазвичай буває, навколо родовища почало розростатися місто.



Район Кубер-Педі не тільки один з найбільш пустельних, але один з найбільш посушливих місць в Австралії. Тут практично відсутня рослинність, в рік випадає не більше 150 мм опадів, а в літній сезон стовпчик термометра нерідко піднімається вище позначки 40 °С. При цьому перепади денної і нічної температури дуже сильні, і до ночі температура може знизитися до 20 °С.

В таких умовах без хорошого кондиціонера, як представлені в магазині http://kvn-tehno.com.ua/ventilyatsiya/konditsionery/ аж ніяк не обійтись. Зрештою, проблемі кондиціонування в Кубер-Педі приділяється значна увага.



Жити в подібних екстремальних кліматичних умовах виявилося досить дискомфортно. Рішення про переїзд назріло само собою, і з поверхні люди поступово почали перебиратися під землю. Власне, назва міста Кубер-Педі перекладається з мови австралійських аборигенів як “нора білої людини”.



Підземні апартаменти мало чим відрізняються від стандартних наземних будинків. Тут є все, що і в нормальних квартирах - вітальня, кухня, спальня, ванна.

Температурний режим в підземному будинку круглий рік природним чином підтримується в районі 22 °С. Багато підземних будинків з’єднані з шахтами, тому на роботу можна відправитися не виходячи на поверхню. Крім будинків під землею обладнані ресторани, бари, книжкові магазини і кілька церков. У 80-х роках в місті був побудований підземний готель.


Ландшафти та унікальні природні декорації Кубер-Педі користуються великою популярністю у представників кіноіндустрії. Тут знімали такі картини, як “Божевільний Макс 3: Під куполом грому”, “Пригоди Прісцилли, королеви пустелі” і “Чорна діра”. Крім того, місто стало популярним місцем паломництва туристів.