Перший у світі суперкар зі шпона і бруса Splinter

Модним і дорогим суперкаром здивувати досить складно, хоча б тому, що дозволити таких «звірів» собі можуть одиниці людей. Однак є один спортивний автомобіль, який здатний здивувати, навіть за умови того, що на сьогоднішній день він не продається.

Колись дерево було широко використовуваним матеріалом в автомобілебудуванні. Перші автомобілі майже повністю складалися з дерева. Металевими були лише двигун та деякі інші елементи системи управління. Однак з роками дерево поступилося своїми позиціями металу, як більш економічно рентабельному, надійному і безпечному матеріалу. І ось інженер-ентузіаст по імені Джо Хармон вирішив створити перший дерев’яний спортивний автомобіль, який при цьому був би повноцінним авто, а не якимось декоративним елементом.

Ідея створити дерев’яний автомобіль зовсім не прийшла нізвідки. За словами самого конструктора, бажання створити щось подібне у нього з’явилося ще будучи студентом. У цьому відношенні, як стверджує сам Хармон, він завжди надихався британськими багатоцільовими бомбардувальниками часів Другої Світової війни De Havilland Mosquito. Ці літаки були майже повністю зроблені з дерева, що робило їх невидимими для радарів. Лише двигун, озброєння і деякі інші елементи в них були з металу.



Проект дерев’яного суперкара отримав назву Splinter. Кузов автомобіля, кріпильні елементи і навіть колеса виготовлені з деревних композитів. Досягти вигнутих форм в конструкції вдалося завдяки застосуванню шпону з різних сортів дерева. По більшій частині в конструкції використовувалися дуб, горіх, вишня і бальза. Кожне колесо було складено з 275 окремих дерев’яних частин. Що стосується двигуна, то на Splinter було вирішено встановити Chevrolet LS7.

Цікаво, що машина має порівняно невелику вагу - всього 1 360 кг в нинішній конфігурації, чим якісно виграє у машин зі сталі та алюмінію. Теоретично Splinter можна розігнати до 386 км\год, однак, з-за крихкості матеріалу і небезпеки пожежі, подібних випробувань ніколи не буде проводитися. На реалізацію проекту Джо Хармон витратив п’ять років. На сьогоднішній день суперкар існує в єдиному екземплярі і знаходиться в повністю робочому стані.