Це засіб містить нітрифікуючі бактерії. При попаданні на шкіру, вони з’єднуються з мікроорганізмами, через які у людини з’являється неприємний запах, і ефективно знищують їх. Для свого засобу інноватори добувають бактерії в основному з ґрунту близько свинарників, а також з курячого посліду.
До речі, в компанії AOBiome пояснюють як саме Девід зробив висновок про те, що бруд просто необхідний людині. Він вивчав коней, які валяються в багні і помітив в поту тварин бактерії, що окислюють аміак. Після цього він вивів гіпотезу, що коні брали грязьові ванни саме для того, щоб отримати для себе користь. Потім хімік почав використовувати бруд з ферми, щоб готувати свій препарат і застосовувати його до своєї шкіри, після чого, за твердженням самого науковця, стан її значно покращився.
Однак, руки Уїтлок воліє все ж мити із звичайним милом щоб не допустити потрапляння бактерій у травний тракт. На даний момент препарат «Мати-Болото» проходить клінічні випробування — автори винаходу мають намір спробувати лікувати за допомогою свого препарату акне та інші захворювання шкіри.
До речі, повсюдне впровадження інновації Уитлока в перспективі могло б посприяти економії прісної води, адже не секрет, що саме на водні процедури витрачається левова частка споживаної людьми води.
Багато винахідників намагаються вирішити дану проблему. Наприклад, Агентство з охорони навколишнього середовища США запропонувало встановити систему спостереження за тим, скільки кожен постоялець готелю витрачає води. Крім того, американців закликають скоротити час прийому душу з 11 хвилин до 5.