Sunhouse360º являє собою круглу будівлю, яка піднесена над поверхнею землі, здатна, судячи з назви, повертатися на 360° навколо власної осі в різних напрямках, і отримувати енергію за допомогою сонячних батарей. Примітно, що вікна в такому нестандартному будинку розташовані від стелі до підлоги. Завдяки цьому будинок залишається завжди світлим, а його власники можуть сповна насолодитися навколишніми пейзажами.
Як заявляють засновники стартапу Sunhouse360º, подібна конструкція дасть можливість заощадити близько 70% енергії, що витрачається на освітлення, дозволить помітно зменшити споживання електроенергії для нагріву води (80%) і суттєво знизить виділення будинком двоокису вуглецю (на 68%).
Повний оборот будівлі навколо власної осі триває 15 хвилин і відбувається так плавно, що перебуваючі в середині люди цього не відчувають, спостерігаючи лише зміну ландшафту за вікном.
До речі, перший будинок з сонячними панелями, що повертається навколо своєї осі спроектував німецький архітектор Рольф Диш ще у 1994 році, і з того часу такі споруди іноді з’являються на ринку нерухомості. Але інноваційна ідея стартапу Sunhouse360º полягає в тому, що вперше в історії розроблено будинок з вбудованою технологією, яка в автоматичному режимі налаштовує найоптимальніше положення будинку для отримання та накопичення енергії.
На сьогоднішній день таке житло обійдеться недешево – 3 000 євро за кожен квадратний метр, або близько 760 000 євро за цілу будівлю, але творці стартапу активно працюють над розробкою більш дешевих і компактних аналогів.
Перший такий будинок, який замовив один приватний інвестор, заплановано ввести в експлуатацію в Марбельї у січні 2016 року, а потім протягом року будуть проводитися роботи ще над іншими 5-10 будинками.
Інколи потреба в ремонті приходить зовсім несподівано, часто навіть коли на дворі вже випав сніг. Ми вам розкажемо, у чому полягають головні особливості установки вікон зимою, які матеріали найкраще підходять для цього сезону, і кому слід довірити таку важливу роботу, як монтаж вікон.