Традиційно подія проводиться в останні вихідні травня. В цей час на Родосі стоїть особливо хороша погода – острів буквально потопає у квітах і зелені. Назва фестивалю співзвучно з символом острова, трояндою.
Згідно з міфом, Родос виник з моря за велінням Зевса, який створив його для бога Геліоса. Сонячний бог благословив цей райський куточок, і, ставши його покровителем, віддав в дар людям священну квітку - троянду. З тих пір на острові завжди ясне небо і всюди пахнуть рожеві кущі.
Фестиваль проходить в старовинних кварталах міста Родос, оточених цими фортечними стінами і ровом. Будівлі, побудовані в XIII-XIV століттях, служать природними декораціями. Численні глядачі та учасники свята на два дні переносяться в далеке таємниче середньовіччя. До речі, тут http://www.istmira.com/karpov-sp-istoriya-srednix-vekov-tom-1/1762—4-periodizaciya-yepoxi-srednevekovya-v-zapadnoj.html можна детальніше дізнатись про епоху середньовіччя у Західній Європі.
Оргкомітет фестивалю складається з археологів, істориків, музикантів, акторів, ремісників і художників. Основна мета організаторів зробити свято максимально автентичним, наближеним до реальності. Більшість акторів беруть участь у фестивалі на добровільних засадах, глядачі також можуть зробити свій внесок в організацію історичних інсценувань.
Починається дійство відразу після того як відлунає третій звук труби. З воріт замку виїжджають кінні лицарі в обладунках, за ними йдуть піші солдати – вся процесія рухається по вулиці Кавалерів. З цього моменту невидима машина часу переносить глядачів на кілька століть назад. Люди потрапляють в інший світ. На вулицях немає і сліду автомобілів. Площі заповнені торговцями в старовинних костюмах. У наметах продаються солодощі та їжа, популярна в середні століття. Ремісники спокійно працюють на традиційних верстатах. Тут можна побачити і ковалів, ткачів і гончарів, і теслярів.
Вуличні артисти розважають публіку: жонглери, факіри, акробати, блазні виконують складні і видовищні номери. Містом блукають ченці, селяни, чаклуни, купці. Чарівні знатні дами викликають фурор лише однією своєю появою в натовпі. До самого вечора місто живе звичайним життям середньовічного поселення.
З настанням темряви для глядачів починаються чудові концерти, вогняні шоу, конкурси та змагання. Стати учасником шабашу відьом, побитися на мечах, потанцювати у дружньому колі з справжніми феями, постріляти з лука чи подивитися захоплюючий спектакль старовинного лялькового театру - все це можна зробити протягом двох святкових днів.
Феєрична казка закінчується несподівано швидко і, мабуть, єдине, про що шкодує глядачі – про те, що не можна її продовжити.