У Німеччині з’являться домашні електростанції

Німеччина представила амбітний проект по встановленню газових міні-електростанцій у підвалах житлових будинків, які в загальній складності будуть виробляти стільки ж енергії, скільки дві АЕС.

Отож, у Німеччині в недалекому майбутньому підвали житлових будинків будуть переобладнані в електростанції. За оцінками фахівців з компанії Lichtblick, установки, що працюють на природному газі генераторів дадуть суттєву економію палива і будуть сприяти більш стабільній роботі енергосистеми. До речі, оскільки зайшла мова, про газ, як джерело енергії, хочеться порекомендувати ефективні і економічні газові колонки Електролюкс для обігріву води.

Компактні, розраховані на один приватний будинок газові електрогенератори, за словами їх творців, здатні знизити викиди вуглекислого газу більш ніж вдвічі, майже на 60%. Причому в плані реалізації перспективної ідеї вже зроблені перші кроки. У наступному, 2016 році передбачається змонтувати перші кілька тисяч установок: реалізувати такий масштабний проект допоможе концерн Volkswagen.

Сумарна потужність тих 100 тис. генераторів, якими хочуть оснастити німецькі будинку в найближчому майбутньому, складе 2 ГВт, що відповідає потужності двох-трьох ядерних реакторів і дає 20 КВт на кожний будинок. Для оснащеного всілякою побутовою технікою котеджу це багато, і інженери припускають, що надлишок електрики надійдуть у загальну мережу.

Як стверджує Lichtblick, нові електростанції в порівнянні із звичайними ТЕЦ володіють цілим рядом переваг. Насамперед вироблене при спалюванні газу тепло буде використовуватися безпосередньо для опалення будинків, в той час як на звичайних великих установках значна частина тепла йде в атмосферу, а на обігрів будівель, що далеко знаходяться від електростанцій  витрачається додаткове пальне.

На відміну від вітрогенераторів газові генератори зможуть працювати і вдень, і вночі, і з цієї ж причини вони виграють у сонячних батарей. Крім того, в години пік безліч окремих установок можна буде запустити набагато швидше, ніж одну турбіну потужністю сотні мегават: вихід на робочий режим такої турбіни займає в кращому випадку кілька годин.

Незважаючи на всі переваги, про які пише Lichtblick, про масштабне виробництві мова не йде. Як пише Business Week, проблема полягає у високій вартості однієї установки і відсутності низки технологій.

Серцем нового генератора є установка, аналогічна працюючій на натуральному газ двигуну деяких автомобілів в лінійці Volkswagen Golf. Цей двигун у складі компактної електростанції видає ККД аж до 94%, але високою ціною – близько 20 тис. євро за установку, що для невеликого приватного будинку на тлі звичайного підключення до електромережі все-таки дорогувато.