Роботи по створенню такого «електрогенеруючого» текстилю активно ведуться в компанії KVA Matx, під керівництвом архітектора Шейли Кеннеді (Sheila Kennedy). Інженери і вчені намагаються досягти головного: інтеграції елементів сонячних батарей в гнучку і м’яку структуру тканини.
Ну а поки суть та справа, в KVA Matx опрацьовується і питання практичного застосування майбутньої корисної новинки. Їх проект Soft House представляє собою конструкцію, в якій використані подібні напівпрозорі «фіранки-електрогенератори», що забезпечують будинку приблизно 16 КВт енергії. В фіранках використовуються довгі та тонкі плівки фотогальванічних елементів. Вони не настільки ефективні, як жорсткі кремнієві, зате майже вільно гнуться і мнуться.
Сам Soft House вже відпрацьовується на різних прототипах — однак автори проекту не обіцяють закінчити найближчим часом. Головна проблема в тому, що вартість потрібної кількості високотехнологічного матеріалу для фіранок поки дуже і дуже висока. Але на думку Шейли Кеннеді, навіть якщо в запропонованому нею вигляді проект так і не буде втілений, головне — що він показав ще один спосіб простого, зручного та природного включення нових технологій енергетики в наше повсякденне життя.
«Розумний» текстиль майбутнього буде здатний і на куди більш цікаві речі. Скажімо, одяг — проводити медичну діагностику стану свого власника, або навіть і виробляти необхідну кількість струму для мобільних гаджетів.
Працюють у цьому напрямку і науковці з Університету Іллінойсу в Урбана-Шампейн (University of Illinois at Urbana-Champaign), США, котрі розробили гнучкі сонячні батареї, які настільки прозорі, що їх можна використовувати для тонування скла в будинках і автомобілях.
Методика пропонує новий вид обробки звичайного монокристалічного кремнію: тендітні підкладки розщепляются на тонкі шари, які акуратно переносяться на гнучку поверхню. В результаті, сонячні панелі виходять настільки гнучкими, що їх можна намотувати на олівець.