Страховий поліс зелена карта буде зручний для всіх водіїв, які хочуть подорожувати за кордон. Перед оформленням такого страхування, необхідно знати всі його особливості.
По суті, даний вид страхування є автоцивільним полісом, чинним на території інших країн. Така страховка дає можливість застрахувати відповідальність водія транспортного засобу в тому випадку, коли він винен у аварії. Договір діє на території 46 країн, що беруть участь в системі зеленої карти. Однією з цих держав є Україна.
Страхове відшкодування за даним типом страховки здійснюється всім постраждалим від аварії третім особам. При цьому, враховується як шкода, заподіяна майну, так і шкоди для здоров’я третіх осіб. В даному випадку не передбачено франшизи, яка присутня у автоцивілці. Крім того, є низка ризиків, які при поїздках за кордон зелена карта не покриє. Ризики, які не покриє дана страховка:
- збиток для автомобіля, особистих речей та іншого майна;
- шкода для здоров’я страхувальника;
- збиток для вантажу в машині;
- забруднення навколишнього середовища.
Крім того, зелена карта не може покрити витрати на першу медичну допомогу для страхувальника, як і автоцивілка. Тому, якщо ви хочете подорожувати за кордон і отримувати страхові виплати за медичною допомогою, то тоді слід оформити туристичну страховку або ж замовити страховку за медичними витратами.
Важливо, що страховка за типом зеленої карти для подорожі в Україну не передбачає захист від кримінальної відповідальності. Тобто, якщо водій перебував у нетверезому стані або грубо порушив правила з нанесенням серйозного збитку постраждалій стороні, то його можуть притягнути навіть при наявності зеленої карти.
При оформленні цього документу слід потурбуватися, щоб він покривав весь час перебування за кордоном. В іншому випадку для продовження дії страховки вам доведеться купувати новий договір. Правда, доведеться купувати його у місцевих страхових компаній.