Project Wing: доставка вантажів безпілотниками

Корпорація Google продовжує працювати над своїм проектом Project Wing. Мета проекту — створити апаратне і програмне забезпечення для доставки невеликих вантажів. Під апаратним забезпеченням тут мається на увазі спеціалізований безпілотний літальний апарат.

Тема безпілотників в комерційному використанні досить часто піднімалася в минулому році. Найбільш амбітні плани були у компанії Amazon з їх проектом Prime Air, який на даний момент знаходиться в стадії тестування. Сенс його полягає в экспрессдоставці квадро-коптерами різних товарів з небаченою раніше швидкістю. Але коли мова заходить про якусь технічну інновацію, то рідко коли відділення Google X зможе обійти його стороною.

Команда Google X займається низкою проектів, які часто дійсно вражають. Серед них і Project Loon, і безпілотні автомобілі, і розумні лінзи, і Baseline Study, і Google Glass, і ще багато інших проектів різного ступеня безумности. Тепер до них додався ще й проект доставки грузів Project Wing.

В даному випадку йдеться мова про дрібні грузи, що доставляються на незначні відстані, а от за допомогою кур”єрської служби http://strelatrans.com.ua/ ви зможете швидко і в цілісності отримати свої товари з популярних американських і китайських інтернет-магазинів, причому по досить низьким тарифам.



Сама по собі концепція мало чим відрізняється від конкурентів на зразок Amazon Prime Air. Безпілотні дрони беруть якийсь цінний вантаж і перевозять його з точки А в точку Б, в яких знаходяться відправник і отримувач відповідно. Але деякі відмінності все ж є. Перше, що кидається в очі, – конструкція самого апарата. На відміну від коптерів, використовуваних Amazon, Google вирішили піти дещо іншим шляхом. Їх безпілотник являє собою суміш літака і вертольота. Конструкція володіє можливістю вертикального зльоту і вміє зависати над однією точкою. Останнє знадобиться для безпосереднього процесу доставки вантажу.

Алгоритм операції наступний: коли дрон потрапляє в точку призначення, він скидає вантаж у спеціальному контейнері. Потім вантаж вивільняється і контейнер засмоктується назад за допомогою троса.


Природно, до стадії фінального продукту поки що дуже далеко. Як мінімум, компанії доведеться пройти безліч тестів, необхідних тільки для бюрократичної тяганини. Що вже говорити про те, що потрібно передбачити тисячі не найбільш очевидних дрібниць самого процесу.