Потрібно зазначити, що незвичайне кладовищі в Сан-Педро, незважаючи на свій «веселий» вид, має трагічну історію. У березні 1989 року в селищі пролунав жахливий вибух - результат теракту одного з місцевих ультраправих угрупувань. В одну мить з лиця землі зник цілий місцевий сільськогосподарський кооператив San Pedro de Ninacaca. У той же день був викрадений, а потім і убитий голова сільської громади. А за кілька годин потому ще один вибух прогримів в мерії. У числі жертв опинився і мер.
На знак поваги до загиблих місцеві мешканці вирішили встановити на їх могилах не традиційні надгробки, а мініатюрні копії будівель мерії і кооперативу.
А незабаром у Сан-Педро помер і директор місцевої школи, який очолював її протягом 35 років. Як ви думаєте, що з’явилося на його могилі? Звичайно ж, маленька школа.Так і народилася ця дивна традиція. Замість надгробків на кладовищі з’являлися будинки та стадіони, міні-локомотиви і шахтарські каски, музичні інструменти і ферми.
У нас, звичайно ж інша традиції і ментальність, подібний варіант оформлення не підійде, а от дійсно оригінальні вишукані скульптури на могилу можна замовити в компанії АртСтоун.
Всі ці репліки - справа рук місцевих умільців, які з мармуру, заліза, цементу і майоліки готові виготовити все, що забажає клієнт. Частенько мініатюра, яку замовляють родичі покійного, якось пов’язана з його життям, роботою, захопленнями. Щось подібне можна спостерігати на іншому “веселому кладовищі” в Румунії, про яке вже колись на “Вікнах” була замітка.
Але буває, що люди приносять фотографії з відомими на весь світ будівлями. Майстри не відмовляють нікому. І хоча вартість такого пам’ятника для перуанських селян дуже висока від 700 до 2500 перуанських солей (250-900 доларів США), інших пам’ятників в Сан-Педро більше не ставлять.