На ґрунті цього в мережі Інтернет минулого року на сервісі Global Incident Map з’явилася інтерактивна онлайн-карта (точна адреса outbreaks.globalincidentmap.com/home.html), на якій в режимі реального часу по всьому світу зазначаються всі випадки реєстрації захворювань і смертей від вірусних і бактеріальних інфекцій. Крім гарячки Ебола, на карті можна знайти інформацію про розповсюдження сибірської виразки, африканської чуми, малярії, енцефаліту, вірусу H1N1, лейшманіозу та ін. Її масштаб зміняться колесом миші або клавішами у лівій частині екрану, а при наведенні на іконку відображається опис.
В якості основи для карти беруться повідомлення з газет, регіональних сайтів, новинних каналів по всьому світу. Крім цього, використовуються також звіти ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я). Усі випадки смертей і захворювань від інфекцій відображаються біжучим рядком і вигляді детальної таблиці з посиланнями на першоджерела. Дана онлайн карта є хорошим засобом своїми очима оцінити масштаби епідемії тієї ж лихоманки Ебола по всьому світу (або будь-якого іншого захворювання) і зробити свої власні висновки про те, наскільки реальна небезпека нової пандемії на Землі.
З цієї карти можна побачити, що епідемічна ситуація у нашій країні задовільна, і хоча сварити вітчизняну медицину — звична справа, тішить, що є, хоч не так багато, але дійсно професійні, добросовісні медичні працівники.
А тим часом науковці з тривогою стверджують, що світові загрожує глобальна епідемія цукрового діабету. Число пацієнтів, хворих на діабет, з 1980 року зросла в чотири рази, заявили співробітники Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
У 1980 році були хворі на діабет тільки 108 мільйонів людей. Зараз діабет діагностовано у 422 мільйонів дорослих, більшість з яких проживає у країнах, що розвиваються. А до 2030 року кожен сьомий житель планети буде уражений цією небезпечною недугою
Особливо стрімко розвивається епідемія діабету в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Щодо розвинених країн, то можна стверджувати, що це розплата за наш комфортний спосіб життя. Мала рухливість, важке харчування, повсюдна доступність фастфуду — це основна причина захворювання.
Діабет забирає життя півтора мільйона людей щороку і є восьмою за частотою причиною смерті в світі.